دیواره پل خواب - 22 فروردین 93

تاریخ برگزاری: 13930122

دیواره پل خواب - 22 فروردین 93

هماهنگ کننده (مادر خرج):

محمد رضا چاوشی

شماره همراه: 09121772491

 شماره کارت بانک سامان: 6219861008600040

 

گزارش نویس:

وحید پرویزی

عکاس:

از همکاری دوستانی که امکانات فیلم برداری دارند، برای ساخت کلیپ از این برنامه،استقبال میشود

نوع برنامه:

سنگنوردی

سطح برنامه:

فنی 1

تاریخ و ساعت تجمع:

8 صبح جمعه

محل تجمع:

جناح نرسیده به میدان صادقیه پارک اختر

تاريخ و محل برگشت:

همان روز ساعت 6 بعد از ظهر حرکت بسمت تهران

مهلت ثبت نام:

ساعت 9چهارشنبه20 فروردین
اعضا 190000ریال،مهمان240000ریال،سرپرستان فنی و دارندگان ابزار عمومی(کوئیک،طناب،میانی)شامل50 درصد تخفیف میباشند.

توضیحات و تذکرات:

ظرفیت برنامه محدود میباشد و اولویت،با دوستانی که زود تر ثبت نامشان قطعی شده است میباشد.

ظرفیت:3 نفر در صورت تامین وسیله تا 6 نفر

شرایط و مراحل ثبت نام در برنامه:

1. مطالعه کامل قوانین گروه و توضیحات این برنامه

2. اطمینان از خالی بودن ظرفیت و احراز شرایط شرکت در برنامه از طریق تماس با سرپرست

3. واریز وجه و ارسال پیامک به سرپرست شامل مشخصات فیش واریزی و چهار رقم آخر کارت مبدا

4. دریافت پیامک تایید ثبت نام از سرپرست یا اضافه شدن اسم شما در لیست همنوردان

بدیهی چنانچه مراحل فوق به پایان نرسد ثبت نام شما ناموفق می باشد. لطفا تقاضای پرداخت وجه را در روز اجرای برنامه به صورت نقدی نفرمایید.

همنوردان محترم چنانچه به هر علتی از برنامه انصراف دهند، تا قبل از پایان مهلت ثبت نام 80 درصد از هزینه برنامه عودت داده می شود و پس از آن هیچ گونه وجهی مسترد نمی گردد.

5.داشتن مدرک سنگ مقدماتی و یا سابقه شرکت در برنامه اموزشی درون گروهی.

6.از پذیرفتن دوستانی که بدون ثبت نام تقاضای شرکت در برنامه را دارند معذوریم.

7. داشتن کارت بیمه ورزشی معتبر

سایر لوازم مورد نیاز:

کلاه،هارنس،کتانی سنگ،ابزار فرود،تسمه خود حمایت.

ره توشه پیشنهادی:

پوشاک گرم

توضیحات کاربردی

تذکرات:

 

ثبت‌نام در برنامه و واریز وجه به منزله قبول اطلاع کامل از قوانین گروه و تعهد به رعایت دستورات سرپرست و نیز به منزله انعقاد عقد صلح با سرپرست برنامه می‌باشد. موضوع عقد صلح پرداخت هزینه در قبال اجرای برنامه طبق شرایط اعلام شده است و سرپرست می‌تواند هزینه دریافتی را با هماهنگی مسئول گروه، در هر موردی که صلاح بداند هزینه نماید و از این بابت رضایت طرفین با انعقاد صلح، حاصل میشود.. تمامی نکات ارائه شده‌ی کتبی و شفاهی از طرف سرپرست به عنوان شروط ضمن عقد در نظر گرفته میشود.

سرپرست اختیار دارد با توجه به وضعیت آب و هوا، اعمال سیاستهای ترافیکی، امنیتی، اخلاقی و...از طرف مراجع ذی‌صلاح، هدف آموزشی، وضعیت‌بدنی و فنی همنوردان و یا هر نوع عامل خارج از اختیار سرپرست، برنامه را کنسل و یا با برنامه‌ای دیگر در همان منطقه یا منطقه نزدیک به آن جایگزین نماید. در این صورت نیز بازگرداندن تمام یا مقداری از هزینه برنامه با تصمیم سرپرست خواهد بود.

همنوردان به غیر از کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که برای شرکت در هر برنامه الزامی است و می بایست تهیه نمایند، از طرف گروه تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ی دیگری نمی‌باشند. مسئولیت عمل به تعهد در قبال کارت بیمه ورزشی صادره از فدراسیون پزشکی ورزشی به عهده گروه نمی‌باشد.

سرپرست در ثبت‌نام همنوردان ملزم به رعایت نظرات کمیته فنی می باشد و از هیچ آداب و ترتیب دیگری مانند اولویت ثبت‌نام و ... تبعیت نخواهد نمود.

به منظور استفاده در انواع رسانه ها، سایت و فضاهای مجازی دیگر و بعضا در حوزه نشر و ...، در تمامی برنامه ها، فیلم و عکس گرفته میشود. فلذا عزیزانی که تمایل ندارند تصویرشان پخش شود، خودشان دقت نمایند که داخل کادر نباشند و یا با استفاده از دستمال سر و ... صورت خود را بپوشانند. تصویربردار و ... مسئولیتی در این خصوص ندارند.

لطفا تقاضای پرداخت وجه را در روز اجرای برنامه به صورت نقدی نفرمایید.

همنوردان محترم چنانچه به هر علتی از برنامه انصراف دهند، هیچ‌گونه وجهی مسترد نمی‌گردد مگر در شرایط خاص با صلاحدید سرپرست.

حداقل پانزده دقیقه زودتر از زمان اعلام شده در محل قرار حاضر شوید. چنانچه لحظاتی پس از زمان اعلام شده رسیدید، مسئولیت آن به عهده خودتان می باشد و طبیعی است که هیچ وجهی مسترد نمیگردد.

اجازه صعود به افراد در هر نقطه از برنامه با صلاحدید سرپرست داده می‌شود و تمامی افراد ملزم به رعایت این نکته می‌باشند.

درصورت نیاز بازدید از وسایل همنوردان توسط سرپرست، در ابتدای برنامه یا حین برنامه انجام خواهد شد.

اطلاعات مورد نیاز از قبیل دمای هوا، سرعت باد، بارش و هرگونه اطلاعات دیگر در خصوص منطقه و نحوه صعود را از طریق سایتهای معتبر یا هر طریق دیگر به دست آورید و به غیر از لوازم مورد نیاز اعلام شده توسط سرپرست، لوازم متناسب با شرایط برنامه را به همراه داشته باشید. مسئولیت ملاک قراردادن این اطلاعات با شرکت کنندگان است.

هرگونه سؤال یا ابهامی را در مورد برنامه می‌توانید در وقت مقتضی از سرپرست برنامه بپرسید.

اطلاعات برنامه ممکن است تا لحظات آخر ویرایش گردد و ثبت‌نام کنندگان ملزم به چک کردن این اطلاعات می‌باشند. تغییرات 12 ساعت قبل از شروع برنامه از طریق پیامک ارسال می گردد.

 


 

شرایط ثبت نام:

مطالعه کامل قوانین و آیین نامه داخلی گروه و توضیحات این برنامه

 

مراحل ثبت نام:

2- احراز شرایط شرکت در برنامه از طریق مطالعه سایت و ارسال پیامک حاوی صعودهای شاخص و آخرین صعودهایتان به سرپرست و استعلام نظر ایشان.

3- ارسال کامنت در صفحه برنامه (برای اعضا) یا پیامک به سرپرست (برای مهمانان) با محتوای: "قوانین و آیین نامه های گروه و تمامی شرایط برنامه ..... مورخ ..... را مطالعه کرده، قبول دارم و داوطلب شرکت در برنامه هستم."
4- در صورت تایید سرپرست، اسم شما توسط ایشان در لیست داوطلبین برنامه درج خواهد شد.
6- قسمت هزینه برنامه را مطالعه نموده و با توجه به آن، هزینه را به شماره کارت سرپرست واریز نمایید.
7- ارسال پیامک واریز وجه برای سرپرست، شامل مشخصات فیش واریزی و چهار رقم آخر کارت مبدا.
8- دریافت پیامک تایید ثبت نام از سرپرست یا اضافه شدن اسم شما در لیست همنوردان یا مهمانان.

بدیهی است چنانچه مراحل فوق به پایان نرسد ثبت نام شما ناموفق می‌باشد.

 


اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:
نکات لازم در مورد چادر :

1- همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را از دو مقاله اصول برقراری کمپ و اصول ابتدایی کمپینگ درکوهستان مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 
2- قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.
3- قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.
4- برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.
5- در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.
6- زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

 

در برنامه هایی که بامداد و یا ابتدای روز شروع می شود، پس از صرف صبحانه در محل قرار حاضر شود. به همین ترتیب برنامه هایی که بعد از ظهر و شامگاهان اجرا می شود، نهار و شام را قبل از زمان تجمع میل نمایید.

 در برنامه هایی که پس از اذان آغاز میگردد، بعد از ادای نماز در محل قرار حاضر شوید.

 

 

اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:

تقسیم بندی چادر :

نکات لازم در مورد چادر :

1-      همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را در این قسمت مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 

2-      قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.

3-      قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.

4-      برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.

5-      در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.

6-      زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

خدمات:

وسیله نقلیه در اختیار

مشروح گزارش :

گزارش برنامه

عنوان برنامه: تمرین سنگ نوردی

نام منطقه : پل خواب

 تاریخ برنامه: 1393/02/22

سرپرست برنامه : آقای محمد رضا چاوشی

تهیه کننده گزارش: آقای وحید پرویزی

نفرات شرکت کننده: آقای حسن مولایی . وحید پرویزی . سیامک رنگینیو کیوان حسنی

اطلاعات منطقه :

کرج با ۱۶۲ کیلومتر مربع وسعت در ۳۵ کیلومتری غرب تهران و در دامنه جنوبی رشته کوههای البرز قرار گرفته‌است.

کرج از کلمه کرج به معنی بانگ و فریاد است. زیرا در تپه آتشگاه و کوههای کلاک و قلعه دختر شهرستانک و بز قلعه اشتهارد در ایام تابستان برای خبر رساندن و دیده بانی آتش افروزی می‌شد و در موقع جنگ بدینوسیله از هجوم دشمنان با خبر می‌شدند، در آن روزگار ممکن است، نام کرج، کرج بوده‌ است.
در فرهنگ نفیسی کرج به معنی گوی، گریبان، چاک و شکاف آمده و آن رودخانه ایست که در کوههای شمال غربی ری جاری می‌شد و بلوک شهریار و ساوجبلاغ را مشروب می‌سازد و نام دهی است در کنار این رودخانه که پادشاهان قاجار در آنجا بناها و قصرهای عالیه برپا نموده‌اند. همچنین در کتب مختلف آمده، لفظ کرج از کلمه کرژ به معنی کوهپایه‌است.

منطقه ی سنگنوردی پل خواب در استان البرز و در کنار جاده کرج – چالوس در ۷۰ کیلومترتهران و تقریبا در ۳۵ کیلومتری کرج می باشد. دیواره پل خواب با توجه به ارتفاع بیشتر، نسبت به سایت های اطراف تهران محل مناسبی برای صعود کننده های  sport و big wall  بوده و از دیر باز مورد توجه سنگ نوردان کرجی و تهرانی قرار گرفته است. دیواره پل خواب با توجه به تنوع زیاد مسیر ها امکان تمرین برای همه سطوح را فراهم کرده و همچنین نیز محل مناسبی برای تمیرن صعود های مصنوعی و دیواره ای می باشد به طوری که اکثر سنگ نوردان که قصد صعود دیواره علم را دارند از اوایل بهار به تمرین بر روی این دیواره مشغول می شوند. با توجه به پتانسیل بالایی که این منطقه دارد و هر هفته میزبان سنگ نوردان زیادی است معرفی مسیر های ان در درجه اول اهمیت قرار می گرد به طوری که هر کس با توجه به توانایی خود نوع مسیر را انتخاب می نماید. دیواره از پای ان تا قله ان حدود ۱۵۰ متر ارتفاع دارد و بلند ترین مسیر صعود ان ۱۱۰ متر می باشد. البته از مسیر های دیگر هم میشودصعود دیواره را تمام کرد که نیاز به کار با ابزار دارند.

پل خواب از کرج ۳۵ کیلومتر فاصله دارد و فاصله ان از اول سد کرج تا دیواره حدود ۱۵ کیلومتر بوده و در منطقه ای به نام پل خواب قرار گرفته….که توسط یه پل فلزی به ورودی روستای مورود متصل می شود. از پای جاده تا دیواره یک مسیر صعود خاکی با شیب متوسط ۴۵ تا ۵۰ درجه قرار گرفته که زمانی حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه برای صعود ان لازم است…..برای دسترسی به این منطقه بدون وسیله نقلیه شخصی باید در میدان اصلی کرج مینی بوس یا سواری های گچسر را سوار شده و در روبروی دیواره که همان منطقه پل خواب است پیاده شوید.

معرفی مسیرهای پل خواب

 در اینجا به معرفی ۳۹ مسیر دیواره می پردازم که بیشتر در سمت راست دیواره قرار گرفته اند …در سمت چپ دیواره  مسیر هایی که درجه مسیر های ان عمدتا بالای ۵٫۱۲ می باشد قرار گرفته که بعد تکمیل اطلاعات فنی به معرفی انها هم می پردازم….مسیر های جدید پل خواب اکثرا با درجه صعود های بالا می باشند ….و دیگر کمتر مسیر های رکاب خور باز می شوند و این نشان دهنده وجود پتانسیل های بالای صعود کنندگان درجه می باشد…که نسبت به سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته است….می توان به این طریق برداشت کرد که اگر مسیر قابل صعود به صورت طبیعی باشد یا در اینده نزدیک صعود شود نباید رول بارون شوند و در این صورت مسیر هایی که قابل صعود طبیعی بوده ولی به صورت مصنوعی باز شده اند ارزش کاری و صعود ندارند….؟؟؟

۳۹ مسیر به ترتیب از سمت راست به چپ دیواره:

۱- چکش / ۳ طول/ درجه: +۹/ وضعیت:trad(کار با ابزار)/ کارگاه اماده.( سبک ترین مسیر دیواره)

۲-NTM/3 طول/ درجه : طول ۱ : cd5.11– طول ۲: a5.11 – طول ۳: b5.10

توضیح: این مسیر توسط سه سنگ نورد فرانسوی باز شده و ntm حروف اول اسم سه سنگ نورد می باشد.

۳- کلاهک سلام ( کلاهک کرجی ها)/ درجه:c5.10/ کارگاه : رول و زنجیر.

۴-نگار/ ۳ طول/ طول ۱: a5.10- وضعیت:trad – طول ۲: d5.10 / رول کوبی شده) طول ۳: a5.12  

توضیح: طول ۳ نگار به علت جابجا شدن سنگ وضعیت امنی ندارد ….تا حد ممکن از صعود طول ۳ نگار خودداری کنید.

5-مارمولک/ درجه5/11a+ کارگاه : رول+ سیم بکسل ( مشترک با طول ۱ نگار)

۶- ایندگان/ درجه: b5.12

7- سی سخت ( مصنوعی)/ سه طول کامل/ درجه: A1

8- بوبو/ درجه :d5.10

9- سی سخت/ درجه : a5.10( پر صعود ترین مسیر دیواره)

۱۰-  Q/ درجه: d5.11

11-محمد پل خوابی/ درجه: a5.12( بولدر بلند)

۱۲- اینه ( کرجی ها) مصنوعی/ درجه: A1/ گشایندگان: امیر مقیمی-جاوید ثروتیان-مجید ثقفی

۱۳- روجا/ درجه:b5.11

14- بای کوت / درجه: b5.12 / کارگاه: رول+طنابچه

۱۵- زیرباران/ ۲ طول/ درجه: طول ۱: c/d5.11 – طول ۲:a5.11

16- مادر/ درجه: a5.12/ کارگاه: رول+سیم بکسل

۱۷-شیرین( تراورس دوست دارم)/ درجه: d5.10/ کارگاه مشترک با مادر

۱۸- کلاهک دوست دارم/درجه:a5.12/کارگاه مشترک با شیرین

۱۹-چکاد(رکاب خور)/درجه:A1/ 35 متر کامل/ کارگاه: ۴ تا رول+ طنابچه

۲۰- H /2 طول/ درجه طول ۱:d5.11 – طول ۲: a5.11/ کارگاه: رول+زنجیر

۲۱- پرستو/ درجه: cd5.12

۲۲- باقر عیوضی( مصنوعی)/ درجه:A1

23- محمد داودی/ درجه:bc5.11

24- ایران-سوئیس/درجه:cd5.13/ کارگاه: رول+کارابین

۲۵-شقایق

۲۶- علی یارت/درجه: a5.13 / کارگاه: رول+ زنجیر

۲۷- یاد یاران/ ۴ طول/ درجه: طول۱: cd5.12 – طول ۲:a5.12 – طول۳: طبیعی و مصنوعی

۲۸-speed / درجه:a5.13/گشایندگان: احسان خسروی+محمد احری/ کارگاه: تک رول

۲۹- امید/ درجه:a5.11/کارگاه : تک رول/ گشاینده: علیرضا نوری

۳۰- brono/ درجه: d5.10/ کارگاه: رول+طنابچه.

۳۱- wolf/درجه: a5.11 / کارگاه: زنجیر+رول

۳۲-مهره مار/ درجه:c5.12/کارگاه: رول+سیم بکسل ( مشترک با خانم خشگله)/ گشاینده: مجتبی ثقفی

۳۳-خانم خوشگله/درجه:d5.10

34- ارش/ درجه: c5.11/ کارگاه: مشترک با خانم خوشگله

۳۵- نگین/ درجه: a5.11(35 متر کامل)/ کارگاه: رول+سیم بکسل/ گشاینده: حسین بلند اختر

۳۶- ایگر/ ۴ طول/ درجه: طول ۱:bc5.10/طول ۲: a5.11/طول۳و۴:a5.10

۳۷: ارمین/ درجه:b5.13/گشاینده: حسین بلند اختر.

۳۸- ابرفتیها/ ۳ طول(طول سوم ۳۵ متر)/ درجه : +۹/ طول۳:c5.10/کارگاه: زنجیر +رول

توضیح : این مسیر از سی سخت و روجا قابل دست رسی است.

۳۹-فلاش تانک/ درجه:a5.10/این مسیر در سمت راست مارمولک و سمت چپ کلاهک سلام قرار گرفته است.

متن گزارش:

ساعت 8 صبح جمعه در پارک اختر که که کمی پایین تر از فلکه اول صادقیه است قرار مابرای رفتن به برنامه سنگ نوردی پل خواب بود که همه دوستان سر ساعت در محل مقرر حاضر شدند و با ماشین شخصی سرپرست برنامه آقای چاوشی به سمت کرج حرکت کردیم و ساعت 9/30 به محل رسیدیم و بعد از صرف صبحانه در رستوران کنار جاده کمی منتظر آقای حسنی که با وسیله شخصی خودشان آمده بودند ماندیم تا ایشان هم به ما ملحق شوند وپس از رسید ایشان به سمت پای دیواره حرکت کردیم که پس از 20 دقیقه به پای دیواره رسیدیم و به دستور آقای چاوشی به دو گروه تقسیم شدیم یک گروه برای تمرین مقدماتی صعود و فرود و تقویت اعتماد به نفس از تیم جدا شد که نفرات این گروه من و آقای رنگینی بودیم که کمی بعد آقای مولایی برای نظارت بر کار ما به ما ملحق شدند و در همین حین آقای چاوشی و آقای حسنی به صعود مسیر سی سخت پرداختند که آقای چاوشی به صورت سر طناب و آقای حسنی ته طناب طول اول مسیر راصعود کردنند و بعد هم ما بعد از کمی تمرین و گرم کردن  پای مسیر سی سخت رفتیم و اقدام به صعود طول اول نمودیم و در همین حین آقای چاوشی و حسنی اقدام به صعود طول دوم مسیر کردنند و من هم به صورت سر طناب صعود طول اول مسیر را شروع کردم و بعد از من آقای مولایی به صورت ته طناب مسیر راصعود کردنند  و آقای چاوشی فرود آمدنند ولی آقای حسنی در کارگاه طول اول مسیر منتظر رسیدن ما بودن که بعد از صعود من و آقای مولایی اقدام به صعود طول دوم کردیم که آقای حسنی به صورت سر طنا ب و آقای مولایی وسط طناب و من هم به صورت ته طناب مسیر طول دوم را صعود کردیم و پس از یک فرود بسیار عالی و لذت بخش بصورت دورشته و به طول 50 متر،که جای تمام دوستان خالی بود کمی به استراحت پرداختیم . آقای حسنی که کاری برایشان پیش آمده بود از گروه جدا شدند و به تهران بازگشتند ما هم آماده صعود مسیر مارمولک شدیم که آقای چاوشی به صورت سر طناب مسیر راصعود کردنند و بعد من به صورت وسط طناب برای اولین بار اقدام به صعود این مسیر کردم که با لطف خدا و راهنمایی های خوب آقای چاوشی مسیر راصعود کردم و در آخر آقای مولایی به صورت ته طناب مسیر راصعود کردنند و به از صعود ایشان و گرفتن چند عکس یادگاری در کارگاه مسیر مارمولک اقدام به فرود کردیم و بعد از فرود همه،دوستان شروع به جمع و جور کردن وسایل ها کردیم و به کنار جاده که محل پارک ماشین و رستوران بود رفته و بعد از صرف ناهار و اقامه نماز به سمت تهران حرکت کردیم..........................................................................................................................

نظرات (2)

 • کیوان حسنی

  کیوان حسنی

  20 فروردين 1393 at 20:55 |
  با اجازه آقای چاوشی من هم میام ، البته اگر اجازه شروع دوباره را به من بدهند
  • محمد رضا چاوشی

   محمد رضا چاوشی

   21 فروردين 1393 at 15:33 |
   باعث خوشهالی برای گروهه که شما در برنامه های فنی شرکت کنید.

نظر بدهید

لطفا عضو سایت شوید تا بتوانید نظر بدهید.