قله برف انبار قم و زیارت حضرت معصومه سلام الله ۲۴و۲۵ فروردین ۹۶

تاریخ برگزاری: 13960124

قله برف انبار قم و زیارت حضرت معصومه سلام الله ۲۴و۲۵ فروردین ۹۶

هماهنگ کننده (مادر خرج):

فاطمه عفتی

شماره همراه:09123720197

پست الکترونیک:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره کارت بانک صادرات :6037697446313592

جانشین:

مظفر کشاورز

گزارش نویس:

عاطفه نظری

امداد و نجات

فاطمه جاوید

مخابرات:

محمد عالیوند

پشتیبان:

مهدی بشیری

عکاس:

مظفر کشاورز

محیط زیست

محبوبه اسماعیل پور

مهمانان:

محمد عالیوند ، مهران محقق ، مریم دمیا ، طاهره مهریزی

نوع برنامه:

کوهپیمایی

سطح برنامه:

متوسط

تاریخ و ساعت تجمع:

۲۴ فروردین _ ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه

محل تجمع:

ایستگاه مترو ترمینال جنوب ( کوچه عباسی )

تاريخ و محل برگشت:

۲۵ فروردین _ ترمینال جنوب

اقامت:

پایگاه بسیج روستای فردو

مهلت ثبت نام:

تا یکشنبه۲۰ فروردین
۸۰.۰۰۰تومان

مختصری از برنامه و زمان بندی تقریبی:

۲۴ فروردین:

_ ساعت ۱۳:۳۰ایستگاه مترو ترمینال جنوب 

_ بعد از رسیدن به قم زیارت حضرت معصومه ( س ) و مسجد جمکران

_ شب مانی در روستای فردو

۲۵ فروردین :

_ بعد از صرف صبحانه ساعت ۶:۳۰  استارت صعود( ارتفاع ۲۷۵۰ متر ) 

_ حدود ۳/۵_ ۳ ساعت بعد انشاالله قله خواهیم بود ( ارتفاع ۳۲۰۰متر)

_ برگشت از همین مسیر و حدود ۱۲ محل اسکان 

_ نماز و ناهار و برگشت به تهران 

لوازم مورد نیاز

کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که حداقل 72 ساعت از تاریخ صدور آن گذشته باشد - کفش و پوشاک مناسب فصل - کوله پشتی یک روزه - کیف کمری - کاپشن گورتکس - کاپشن پلار - غذا برای مدت برنامه - آب برای مدت برنامه - میوه یا آب میوه - تنقلات - بطری آب - لیوان - قاشق - چاقو - مسواک - مایع صابون یا صابون کاغذی - دستمال کاغذی و ... - سایر لوازم شخصی - طناب انفرادی و کارابین پیچ - کیف کمک های اولیه - داروهای خاص مصرفی با هماهنگی سرپرست - کیت بقاء - دفترچه بیمه - پول نقد و کارت بانکی - کارت شناسایی عکس دار - عینک آفتابی - کلاه نقاب دار - کرم ضد آفتاب - کیسه خواب - زیرانداز انفرادی - چراغ پیشانی - باطری اضافه - سرشعله و کپسول برای هر چادر - پک ظروف کوهنوردی شامل قابلمه و کتری برای هر چادر - باتون - گتر - کلاه پلار - دستکش بیس - دستکش پلار

ره توشه پیشنهادی:

جی پی اس، دوربین عکاسی

توضیحات کاربردی

تذکرات:

 

ثبت‌نام در برنامه و واریز وجه به منزله قبول اطلاع کامل از قوانین گروه و تعهد به رعایت دستورات سرپرست و نیز به منزله انعقاد عقد صلح با سرپرست برنامه می‌باشد. موضوع عقد صلح پرداخت هزینه در قبال اجرای برنامه طبق شرایط اعلام شده است و سرپرست می‌تواند هزینه دریافتی را با هماهنگی مسئول گروه، در هر موردی که صلاح بداند هزینه نماید و از این بابت رضایت طرفین با انعقاد صلح، حاصل میشود.. تمامی نکات ارائه شده‌ی کتبی و شفاهی از طرف سرپرست به عنوان شروط ضمن عقد در نظر گرفته میشود.

سرپرست اختیار دارد با توجه به وضعیت آب و هوا، اعمال سیاستهای ترافیکی، امنیتی، اخلاقی و...از طرف مراجع ذی‌صلاح، هدف آموزشی، وضعیت‌بدنی و فنی همنوردان و یا هر نوع عامل خارج از اختیار سرپرست، برنامه را کنسل و یا با برنامه‌ای دیگر در همان منطقه یا منطقه نزدیک به آن جایگزین نماید. در این صورت نیز بازگرداندن تمام یا مقداری از هزینه برنامه با تصمیم سرپرست خواهد بود.

همنوردان به غیر از کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که برای شرکت در هر برنامه الزامی است و می بایست تهیه نمایند، از طرف گروه تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ی دیگری نمی‌باشند. مسئولیت عمل به تعهد در قبال کارت بیمه ورزشی صادره از فدراسیون پزشکی ورزشی به عهده گروه نمی‌باشد.

سرپرست در ثبت‌نام همنوردان ملزم به رعایت نظرات کمیته فنی می باشد و از هیچ آداب و ترتیب دیگری مانند اولویت ثبت‌نام و ... تبعیت نخواهد نمود.

به منظور استفاده در انواع رسانه ها، سایت و فضاهای مجازی دیگر و بعضا در حوزه نشر و ...، در تمامی برنامه ها، فیلم و عکس گرفته میشود. فلذا عزیزانی که تمایل ندارند تصویرشان پخش شود، خودشان دقت نمایند که داخل کادر نباشند و یا با استفاده از دستمال سر و ... صورت خود را بپوشانند. تصویربردار و ... مسئولیتی در این خصوص ندارند.

لطفا تقاضای پرداخت وجه را در روز اجرای برنامه به صورت نقدی نفرمایید.

همنوردان محترم چنانچه به هر علتی از برنامه انصراف دهند، هیچ‌گونه وجهی مسترد نمی‌گردد مگر در شرایط خاص با صلاحدید سرپرست.

حداقل پانزده دقیقه زودتر از زمان اعلام شده در محل قرار حاضر شوید. چنانچه لحظاتی پس از زمان اعلام شده رسیدید، مسئولیت آن به عهده خودتان می باشد و طبیعی است که هیچ وجهی مسترد نمیگردد.

اجازه صعود به افراد در هر نقطه از برنامه با صلاحدید سرپرست داده می‌شود و تمامی افراد ملزم به رعایت این نکته می‌باشند.

درصورت نیاز بازدید از وسایل همنوردان توسط سرپرست، در ابتدای برنامه یا حین برنامه انجام خواهد شد.

اطلاعات مورد نیاز از قبیل دمای هوا، سرعت باد، بارش و هرگونه اطلاعات دیگر در خصوص منطقه و نحوه صعود را از طریق سایتهای معتبر یا هر طریق دیگر به دست آورید و به غیر از لوازم مورد نیاز اعلام شده توسط سرپرست، لوازم متناسب با شرایط برنامه را به همراه داشته باشید. مسئولیت ملاک قراردادن این اطلاعات با شرکت کنندگان است.

هرگونه سؤال یا ابهامی را در مورد برنامه می‌توانید در وقت مقتضی از سرپرست برنامه بپرسید.

اطلاعات برنامه ممکن است تا لحظات آخر ویرایش گردد و ثبت‌نام کنندگان ملزم به چک کردن این اطلاعات می‌باشند. تغییرات 12 ساعت قبل از شروع برنامه از طریق پیامک ارسال می گردد.

 


 

شرایط ثبت نام:

مطالعه کامل قوانین و آیین نامه داخلی گروه و توضیحات این برنامه

 

مراحل ثبت نام:

2- احراز شرایط شرکت در برنامه از طریق مطالعه سایت و ارسال پیامک حاوی صعودهای شاخص و آخرین صعودهایتان به سرپرست و استعلام نظر ایشان.

3- ارسال کامنت در صفحه برنامه (برای اعضا) یا پیامک به سرپرست (برای مهمانان) با محتوای: "قوانین و آیین نامه های گروه و تمامی شرایط برنامه ..... مورخ ..... را مطالعه کرده، قبول دارم و داوطلب شرکت در برنامه هستم."
4- در صورت تایید سرپرست، اسم شما توسط ایشان در لیست داوطلبین برنامه درج خواهد شد.
6- قسمت هزینه برنامه را مطالعه نموده و با توجه به آن، هزینه را به شماره کارت سرپرست واریز نمایید.
7- ارسال پیامک واریز وجه برای سرپرست، شامل مشخصات فیش واریزی و چهار رقم آخر کارت مبدا.
8- دریافت پیامک تایید ثبت نام از سرپرست یا اضافه شدن اسم شما در لیست همنوردان یا مهمانان.

بدیهی است چنانچه مراحل فوق به پایان نرسد ثبت نام شما ناموفق می‌باشد.

 


اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:
نکات لازم در مورد چادر :

1- همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را از دو مقاله اصول برقراری کمپ و اصول ابتدایی کمپینگ درکوهستان مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 
2- قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.
3- قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.
4- برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.
5- در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.
6- زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

 

در برنامه هایی که بامداد و یا ابتدای روز شروع می شود، پس از صرف صبحانه در محل قرار حاضر شود. به همین ترتیب برنامه هایی که بعد از ظهر و شامگاهان اجرا می شود، نهار و شام را قبل از زمان تجمع میل نمایید.

 در برنامه هایی که پس از اذان آغاز میگردد، بعد از ادای نماز در محل قرار حاضر شوید.

 

 

اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:

تقسیم بندی چادر :

نکات لازم در مورد چادر :

1-      همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را در این قسمت مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 

2-      قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.

3-      قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.

4-      برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.

5-      در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.

6-      زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

خدمات:

_ هزینه رفت و آمد

_ اسکان

مشروح گزارش :

بسم الله الرحمن الرحیم


گزارش برنامه برف انبار 24 و25 فروردین

 

دوستان ورکش در روز 4شنبه ساعت 14:40 از ترمینال جنوب به سمت قم حرکت کردند.
ساعت 17 به مسجد مقدش جمکران رسیدند.


بعد ساعت 18:30 به سمت حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها مشرف شدند و بعد از زیارت و اقامه نماز مغرب و عشا در ساعت 20:30 به سمت محل اسکان در قم حرکت کردند و با آدرس دقیق راهنما!!!ساعت 21 به محل اسکان رسیدند.
لازم به ذکر است که بیان دقیق آدرس با تمام جزئیاتش توسط راهنما،فقط و فقط به این خاطر بود که دوستان اطلاع داشته باشن که با چه راهنما ای میخوان به قله برن و به عبارتی آب تو دلشون تکون نخوره!!!
دوستان هم بعد از صرف شام و شب نشینی به دستور سرپرست خاموشی زدن و..
روز جمعه بعد از ادای نماز صبح ساعت 6:40به سمت روستای فردو رهسپار شدیم(ازینجا به بعد چون گزارشگر به جمع دوستان پیوستن ،از صیغه "اول شخص جمع "استفاده میشه!!


بالاخره با راهنماییهای دقیق راهنما !!!تونستیم به ابتدای مسیر برف انبار برسیم و اصلا هم دوستان از طریق گوگل مپ، مسیر رو پیدا نکردن،اصلا و ابدا!!!بعد از طی مسافتی در روستا به سمت بالا و 4امامزاده بزرگوار؛ یک دوراهی وجود داره که باید به سمت راست میرفتیم و جاده شم خاکی بود.البته راهنما مسیر رو میدونستن ولی برای اینکه دوستان یه دوری در روستا زده باشن، سکوت اختیار کردن!!
ساعت7:50به ابتدای مسیر رسیدیم و وسایل اضافی رو داخل ماشین گذاشتیمو به سمت قله حرکت کردیم.
ساعت 8:10 به چشمه پایین کوه رسیدیم و بعد از صرف صبحانه ساعت 8:25 به سمت قله رهسپار شدیم.

در ابتدای مسیر دو راه برای صعود وجود دارهیک مسیر از داخل دره با شیب تند و پوشش کاملا برفی مسلما صعب العبور بود و یک مسیر هم پاکوپ بود و قاعدتا سهل العبور. ما هم قاعدتا مسیر سهل العبور رو انتخاب کردیم و راهی قله شدیم.


در مسیرنقاب های برفی زیادی وجود داشت.

ساعت 10:20 به قله رسیدیم. باد نسبتا شدیدی میوزید و بعد از 20 دقیقه استراحت و عکس تکی و دسته جمعی ، مسیر برگشت را پیش گرفتیم.

به لطف خدا ساعت 12:10 به چشمه پایین کوه که در ابتدای مسیر بود رسیدیم.در همینجا یکی از دوستان پیشنهاد خوزستان گردی رو دادند و از جانب سرپرست هم مورد استقبال قرار گرفت.
در همین حین گفتمانی با عنوان "دستاوردهای انقلاب اسلامی" توسط دوست خوزستانی صورت گرفت که نتیجه این گفتمان به شرح ذیل میباشد "شهر قم پیشرفت کرد ولی ابادان به همان صورت باقی مانده است"! وصدای تکبیر قمیها در فضا طنین انداز شد!!!
ساعت 12:30به طرف ماشین حرکت کردیم.ازونجایی که جناب راننده صبح خیلی سردشون بود یه مسیر خییییلی کوتاهی رو
ساعت 13 به ماشین رسیدیم و بعد از ادای نماز و صرف ناهار ساعت 14:15 به سمت قم حرکت کردیم.

در مسیر برگشت در داخل روستا حدود 5_6بار نیش ترمز زدیم و آدرس سرویس بهداشتی عمومی رو از اهالی روستا پرسیدیم ولی همینکه به سرویس رسیدیم،دوستان بالاتفاق منصرف شدند. حکمت این حرکت دوستان تا کنون مشخص نشده است!!!
در طول مسیر جناب کشاورز هم چنتا از داستانهای حکمت آمیزشون رو افاضه فرمودند و ما هم مستفیض شدیم.
ساعت16 به شهر مقدس قم رسیدیم و جناب کشاورز در فلکه شهید بستنی،دوستان رو به صرف بستنی مهمان کردند.

و سرپرست عزیز بنده رو شرمنده کردند و تا منزل رسوندن. دوستان هم ساعت 16:30 به سمت طهران حرکت کردند، ازونجایی که همراهشون نبودم نمیدونم چه ساعتی رسیدن طهران!!
در مورد مسوول محیط زیست هم یه صحبتی داشتم که ترجیح میدم سکوت کنم!! ولی حرکتشون قابل تحسین بود که خودشون رو در ساعات پایانی به روستای فردو رسوندن و لحظات آخر رو در کنار ما بودند. جا داره بگیم: خانم اسماعیلی پور خیییلی خدا قوت!!

نظرات (3)

 • محبوبه محسنی

  محبوبه محسنی

  24 ارديبهشت 1396 at 10:26 |
  سلام بر خانم نظری عزیزم

  چه گزارش فوق العاده ایی :)))

  البته راهنما مسیر رو میدونستن ولی برای اینکه دوستان یه دوری در روستا زده باشن، سکوت اختیار کردن!!

  این حجم از حکمت رو فقط میشه از یک نفر اون هم راهنمای دوست داشتنی این برنامه انتظار داشت واقعا :)))

  یو ار مای فیوریت لیدر :)))
 • محبوبه اسماعیل پور

  محبوبه اسماعیل پور

  21 ارديبهشت 1396 at 00:33 |
 • محبوبه اسماعیل پور

  محبوبه اسماعیل پور

  21 ارديبهشت 1396 at 00:28 |
  سلام تشکر از برنامه خوب وگزارش خوب خانم نظری
  به هر حال بنده به عنوان مسئول محترم محیط زیست برنامه وظیفه داشتم که خودمو برسونم و مهم رسیدنه وگرنه قله نرفتن چیزی از ارزشهای ادم کم نمیکنه????
  خداقوت همگی انشاله برنامه های بعدی????????

نظر بدهید

لطفا عضو سایت شوید تا بتوانید نظر بدهید.