رفتینگ ارمند ( ویژه بانوان ) ، 5 تا 7 تیر 1397

تاریخ برگزاری: 13970405

هماهنگ کننده (مادر خرج):

فاطمه عفتی

شماره همراه:09123720197

پست الکترونیک:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره کارت بانک صادرات :6037697446313592

گزارش نویس:

سعیده مقدسی

امداد و نجات

فاطمه عفتی

مخابرات:

حنانه شمالی

پشتیبان:

مهدی بشیری

عکاس:

محمدامین مسعودی

نوع برنامه:

طبیعت گردی

سطح برنامه:

متوسط

تاریخ و ساعت تجمع:

5تیر ماه ، ساعت 12:00 ظهر سه شنبه

محل تجمع:

درب مترو ترمینال جنوب

تاريخ و محل برگشت:

7تیر ، درب مترو ترمینال جنوب

اقامت:

خانه محلی

مهلت ثبت نام:

تا یکشنبه ظهر ۳ تیر ماه

هزینه برنامه


1- اعضای فعال ایستگاه صلواتی که از یک سال قبل از اجرای برنامه تا زمان اجرای برنامه، حداقل هفت بار توفیق خدمت در ایستگاه داشته اند، 300.000 تومان.
2 - همنوردانی که از یک سال قبل از اجرای برنامه تا زمان اجرای برنامه، بیش از 25 برنامه گروه را شرکت نموده اند، 300.000 تومان.
3 - همنوردانی که در سابقه پروفایل سایت (از ابتدا تا کنون) بیش از 70 برنامه گروه را شرکت نموده اند و همچنین از یک سال قبل از اجرای برنامه تا زمان اجرای برنامه، حداقل در 5 برنامه گروه شرکت کرده اند، 300.000 تومان.
4 – همنوردانی که از یک سال قبل از اجرای برنامه تا زمان اجرای برنامه، بین 10 تا 25 برنامه شرکت نموده اند، 350.000 تومان
5 - داوطلبانی که از یک سال قبل از اجرای برنامه تا زمان اجرای برنامه، کمتر از 10 برنامه گروه را شرکت نموده اند، 400.000 تومان
نکته: ملاک تعداد حضور برنامه ها (شامل برنامه های گروه، جلسات، ایستگاه صلواتی، افطار و...)، آنهایی است که در پروفایل شخصی افراد در سایت درج شده است.
چنانچه در برنامه ای حضور داشتید و در پروفایل شما درج نشده، لطفا برای اصلاح آن به سرکار خانم عفتی پیام دهید.

مختصری از برنامه و زمان بندی تقریبی:

سه شنبه ۵ تیر :

 

_ ساعت ۱۲:۰۰ ظهر حرکت از درب مترو ترمینال جنوب 

_ اقامت در یکی از روستاهای ارمند

_ امکان سفارش غذا برای شام وجود دارد ( مثلا جوجه کباب یا قزل آلا با هزینه ۱۵.۰۰۰ تا  ۲۰.۰۰۰ تومان)

 

چهارشنبه ۶ تیر : 

 

_ صرف صبحانه و برنامه رفتینگ ، ناهار 

 

پنجشنبه  ۷ تیر : 

 

_ برگشت به تهران

 

 

لوازم مورد نیاز

کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که حداقل 72 ساعت از تاریخ صدور آن گذشته باشد - کفش و پوشاک مناسب فصل - کوله پشتی یک روزه - کیف کمری - تنقلات - بطری آب - لیوان - قاشق - چاقو - مسواک - مایع صابون یا صابون کاغذی - دستمال کاغذی و ... - سایر لوازم شخصی - طناب انفرادی و کارابین پیچ - کیف کمک های اولیه - داروهای خاص مصرفی با هماهنگی سرپرست - کیت بقاء - دفترچه بیمه - پول نقد و کارت بانکی - کارت شناسایی عکس دار - عینک آفتابی - کلاه نقاب دار - کرم ضد آفتاب - کیسه خواب - زیرانداز انفرادی - یک دست لباس اضافی سبک

ره توشه پیشنهادی:

دوربین عکاسی

توضیحات کاربردی

تذکرات:

 

ثبت‌نام در برنامه و واریز وجه به منزله قبول اطلاع کامل از قوانین گروه و تعهد به رعایت دستورات سرپرست و نیز به منزله انعقاد عقد صلح با سرپرست برنامه می‌باشد. موضوع عقد صلح پرداخت هزینه در قبال اجرای برنامه طبق شرایط اعلام شده است و سرپرست می‌تواند هزینه دریافتی را با هماهنگی مسئول گروه، در هر موردی که صلاح بداند هزینه نماید و از این بابت رضایت طرفین با انعقاد صلح، حاصل میشود.. تمامی نکات ارائه شده‌ی کتبی و شفاهی از طرف سرپرست به عنوان شروط ضمن عقد در نظر گرفته میشود.

سرپرست اختیار دارد با توجه به وضعیت آب و هوا، اعمال سیاستهای ترافیکی، امنیتی، اخلاقی و...از طرف مراجع ذی‌صلاح، هدف آموزشی، وضعیت‌بدنی و فنی همنوردان و یا هر نوع عامل خارج از اختیار سرپرست، برنامه را کنسل و یا با برنامه‌ای دیگر در همان منطقه یا منطقه نزدیک به آن جایگزین نماید. در این صورت نیز بازگرداندن تمام یا مقداری از هزینه برنامه با تصمیم سرپرست خواهد بود.

همنوردان به غیر از کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که برای شرکت در هر برنامه الزامی است و می بایست تهیه نمایند، از طرف گروه تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ی دیگری نمی‌باشند. مسئولیت عمل به تعهد در قبال کارت بیمه ورزشی صادره از فدراسیون پزشکی ورزشی به عهده گروه نمی‌باشد.

سرپرست در ثبت‌نام همنوردان ملزم به رعایت نظرات کمیته فنی می باشد و از هیچ آداب و ترتیب دیگری مانند اولویت ثبت‌نام و ... تبعیت نخواهد نمود.

به منظور استفاده در انواع رسانه ها، سایت و فضاهای مجازی دیگر و بعضا در حوزه نشر و ...، در تمامی برنامه ها، فیلم و عکس گرفته میشود. فلذا عزیزانی که تمایل ندارند تصویرشان پخش شود، خودشان دقت نمایند که داخل کادر نباشند و یا با استفاده از دستمال سر و ... صورت خود را بپوشانند. تصویربردار و ... مسئولیتی در این خصوص ندارند.

لطفا تقاضای پرداخت وجه را در روز اجرای برنامه به صورت نقدی نفرمایید.

همنوردان محترم چنانچه به هر علتی از برنامه انصراف دهند، هیچ‌گونه وجهی مسترد نمی‌گردد مگر در شرایط خاص با صلاحدید سرپرست.

حداقل پانزده دقیقه زودتر از زمان اعلام شده در محل قرار حاضر شوید. چنانچه لحظاتی پس از زمان اعلام شده رسیدید، مسئولیت آن به عهده خودتان می باشد و طبیعی است که هیچ وجهی مسترد نمیگردد.

اجازه صعود به افراد در هر نقطه از برنامه با صلاحدید سرپرست داده می‌شود و تمامی افراد ملزم به رعایت این نکته می‌باشند.

درصورت نیاز بازدید از وسایل همنوردان توسط سرپرست، در ابتدای برنامه یا حین برنامه انجام خواهد شد.

اطلاعات مورد نیاز از قبیل دمای هوا، سرعت باد، بارش و هرگونه اطلاعات دیگر در خصوص منطقه و نحوه صعود را از طریق سایتهای معتبر یا هر طریق دیگر به دست آورید و به غیر از لوازم مورد نیاز اعلام شده توسط سرپرست، لوازم متناسب با شرایط برنامه را به همراه داشته باشید. مسئولیت ملاک قراردادن این اطلاعات با شرکت کنندگان است.

هرگونه سؤال یا ابهامی را در مورد برنامه می‌توانید در وقت مقتضی از سرپرست برنامه بپرسید.

اطلاعات برنامه ممکن است تا لحظات آخر ویرایش گردد و ثبت‌نام کنندگان ملزم به چک کردن این اطلاعات می‌باشند. تغییرات 12 ساعت قبل از شروع برنامه از طریق پیامک ارسال می گردد.

 


 

شرایط ثبت نام:

مطالعه کامل قوانین و آیین نامه داخلی گروه و توضیحات این برنامه

 

مراحل ثبت نام:

2- احراز شرایط شرکت در برنامه از طریق مطالعه سایت و ارسال پیامک حاوی صعودهای شاخص و آخرین صعودهایتان به سرپرست و استعلام نظر ایشان.

3- ارسال کامنت در صفحه برنامه (برای اعضا) یا پیامک به سرپرست (برای مهمانان) با محتوای: "قوانین و آیین نامه های گروه و تمامی شرایط برنامه ..... مورخ ..... را مطالعه کرده، قبول دارم و داوطلب شرکت در برنامه هستم."
4- در صورت تایید سرپرست، اسم شما توسط ایشان در لیست داوطلبین برنامه درج خواهد شد.
6- قسمت هزینه برنامه را مطالعه نموده و با توجه به آن، هزینه را به شماره کارت سرپرست واریز نمایید.
7- ارسال پیامک واریز وجه برای سرپرست، شامل مشخصات فیش واریزی و چهار رقم آخر کارت مبدا.
8- دریافت پیامک تایید ثبت نام از سرپرست یا اضافه شدن اسم شما در لیست همنوردان یا مهمانان.

بدیهی است چنانچه مراحل فوق به پایان نرسد ثبت نام شما ناموفق می‌باشد.

 


اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:
نکات لازم در مورد چادر :

1- همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را از دو مقاله اصول برقراری کمپ و اصول ابتدایی کمپینگ درکوهستان مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 
2- قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.
3- قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.
4- برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.
5- در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.
6- زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

 

در برنامه هایی که بامداد و یا ابتدای روز شروع می شود، پس از صرف صبحانه در محل قرار حاضر شود. به همین ترتیب برنامه هایی که بعد از ظهر و شامگاهان اجرا می شود، نهار و شام را قبل از زمان تجمع میل نمایید.

 در برنامه هایی که پس از اذان آغاز میگردد، بعد از ادای نماز در محل قرار حاضر شوید.

 

 

اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:

تقسیم بندی چادر :

نکات لازم در مورد چادر :

1-      همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را در این قسمت مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 

2-      قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.

3-      قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.

4-      برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.

5-      در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.

6-      زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

خدمات:

_ رفت و برگشت  به تهران

_ راهنما 

_ لیدر 

_ وعده صبحانه  ، میان وعده و  ناهار روز قایق سواری (چهارشنبه)

مشروح گزارش :

به نام خدا
برنامه ازساعت 12:5دقیقه ی ظهرروزسه شنبه 5تیر1397 مقابل درب متروترمینال جنوب اغازشد.گروه ما شامل 5 نفر بودند .جانشین این برنامه (باحفظ سمت)مسئولیت رانندگی ونقشه خوانی برای یافتن مسیردرسفر را نیزبه عهده داشتند.حدودساعت 13:20دریکی ازمراکزخدمات رفاهی بین راه توقف کرده ،پس ازادای فریضه ی نمازظهروعصردرمسجداجتهادوصرف ناهارکه حدودیک ساعتی طول کشیدبه راه خودادامه دادیم .درآزادراه خلیج فارس ازحاشیه شهرهای قم کاشان نطنز شاهین شهر نجف آباد فولادشهر زرین شهر شهرکرد وبروجن وگندمان عبورکرده،درشهرآلونی برای خریدنان توقف کوتاهی داشته وهمچنین از رهگذران برای مسیریابی درست سوال کردیم.درادامه ازروستاهای آب چنارارمندعلیا،ارمندسفلی ودشتی نیزگذشته ومسیرکوهستانی پرپیچ وخم به یک جاده ی خاکی منتهی شده به روستای جغد راپشت سرگذاشته و وارد روستا شدیم .

روستاحدود10خانوارساکن داشت ودرپای کوههایی باارتفاع کم وباپوششی تنک ازدرختان منطقه زاگرس مثل بلوط و...قرارداشت.خانه ی محل اسکان گروه درابتدای روستا ودرورودی آن قرارداشت.پس ازسلام واحوالپرسی با اصغر آقا که یکی از6پسرصاحبخانه که به شغل محیط بانی مشغول است به سمت ساختمان دوطبقه ی نوسازی که برای اسکان مسافرین درنظرگرفته شده بودحرکت کردیم.آقای اصغر از ما برای صرف چای آتیشی وقلیان درجمعشان دعوت کردولی ازآنجاییکه بانگاه های معنی دار ما روبرو شد عقب نشینی کرده و به دنبال کارخودرفت.کوله های خودرادردواتاق طبقه ی اول ساختمان قرارداده وبه کشف قسمت های دیگرساختمان مشغول شدیم.نقشه ی طبقه ی بالانیزمانندطبقه ی اول بودساختمان دست کم برای خوابیدن 50-60 نفرمناسب به نظرمیرسید.ولی آشپزخانه امکانات پخت وپزرانداشته ویک آبگرمکن ویک ظرفشویی تنهادارایی آنراتشکیل میداد.سرویس بهداشتی هرطبقه نیزجوابگوی سه چهارنفربیشترنبود. پس ازصرف شام که همراه خودمان آورده بوذیم ونوشیدن چای ذغالی که صاحبخانه زحمتش را متقبل شدند مهیای خواب شدیم.

درهراتاق تعدادزیادی رختخواب برای مسافران قرارداده شده بودولی ماازترس حشرات مزاحم ترجیح دادیم روی زمین وتنهاباملحفه هایمان بخوابیم.روزبعدساعت سه بامدادبان وازش های عنکبوت شتری ازخواب جهیده ومنتظرشنیدن اذان صبح وادای نمازصبح نشستیم.

پس ازنمازصبح خانم ها برای دیدن روستاو مناظراطراف که شب گذشته به علت تاریکی ازدیدنش محروم مانده بودیم،ازخانه بیرون زدیم وبه تماشای کوه های اطراف ،منظره ی روستاولذت بردن ازسکوت آن مشغول شدیم.این گشت حدودیک ربع طول کشید.

دربازگشت باخانم صاحبخانه که نمونه ی کاملی ازیک زن روستایی زحمت کش بودهم صحبت شده وسوالاتی درموردوضع زندگی درروستاوکارهای خانم های روستایی پرسیدیم وبادیدن مرغ وخروس وجوجه های زیبای آنهاو بوقلمونی که باوقاردرحیاط خانه می چرخیدبه وجدآمدیم.

سپس صبحانه ای راکه صاحبخانه برایمان آورده بودندرابه همراه خانم وآقایی که ازشهرکرد آمده بودندوبه همراه مامسافران رفتینگ راتشکیل می دادند،میل کرده وحدودساعت 9صبح سواروانتی شدیم که قایق رفتینگ یارفت هم برسقف آن حمل میشد.حدودبیست دقیقه طول کشیدتابه روستای معدن که مبدارفتینگ بودبرسیم.این روستادرحاشیه ی رودارمندقرارداردویکی ازجاهایی است که گردشگران برای شروع این ورزش مفرح انتخاب می کنند.

درزمین های حاشیه ی رودروستاییان مشغول کشت نشاهای برنج مخصوص این استان که بسیارهم معطربودهر ازچندصدمتری مارامتوجه خودکرد،بودند.آقای اصغر ودونفرهمراه مشغول بادکردن قایق شدند.
رفتینگ یا رودگردی:


ورزش رفتینگ یا قایق سواری دررود های خروشان یکی ازمفرح ترین ورزش های آبی میباشد.
قایق رفتینگ یارفت ،قایق بادی بزرگی است که دراندازه های مختلف 4تا18نفره وجودداردودربعضی ازآنهابراساس رودخانه وشدت خروشانی 6،8و10نفره تقسیم میشوند.این قایق هاازجنس مقاومی ساخته میشوندکه دربرخوردباسنگ و صخره آسیب نبینند.


درورزش رفتینگ یک تیم متخصص درورزشهای آبی مسئول هماهنگی حرکت قایق هستندکه کارآنهاراهنمایی مسافران برای انجام مجموعه ای ازنکات امنیتی درداخل قایق ورودخانه مانندطریقه شنادرآب درصورت افتادن داخل رودخانه،بخاطرسپردن نحوه پارو زدن و..می باشد.
وسایل اصلی موردنیازبرای مسافران شامل جلیقه نجات، لباس مخصوص و مقاوم ،کلاه ایمنی وپارو وبرای راهنماهامتشکل ازقایق،طناب،دستگاه ارتباطی،سوت،چاقوی رودخانه،جلیقه نجات،کیف کمک های اولیه وپاروی بزرگی میباشند.
پس ازآماده شدن قایق توسط تیم راهنما،یکی ازآنهااطلاعات لازم اعم ازطریقه نشستن درقایق وشنادرصورت واژگون شدن قایق (فیلیپ شدن به قول خودشان)وافتادن دررودخانه وهمچنین نحوه ی دردست گرفتن پارو و همچنین چگونگی پارو زدن رادراختیارمان گذاشتند.ماپس از پوشیدن جلیقه های نجات،کلاه وتحویل گرفتن پاروها باشانه هایی سنگین ازکوله بارمسئولیت سوارقایق شده وخودرابه دادارجهان آفرین سپردیم..نفرات به طورمتقارن درطرفین قایق ودرلبه ی آن به پهلو نشسته ویک پای خودرازیرکشی قوی که برای هرنفرزیرپایش وجودداردگیردادیم تامانع ازجداشدنمان ازقایق درصورت فیلیپ شدن،کند.

راهنماتوضیح دادندکه بایدبه فرمان های سکان (راهنمایی که درانتهای قایق می نشیند) توجه کنیم وباادای کلمات جلو،عقب، راست ،چپ وبالا ما باید میفهمیدیم که پاروبه جلویابه عقب زده ویانفرات سمت چپ یاسمت راست بایدپاروبزنندویا اینکه موقع برخوردجانبی باسنگی اصخره پاروهارابالابگیریم.حرکت آغازشدوماهیجان ولذت راهمراه باترس ونگرانی دروجودمان تجربه کرده وباجیغ وفریادوخنده وگاهی قهقهه این احساسات راتخلیه میکردیم.راهنماکه به رودخانه خوانی واقف ویابه اصطلاح بلدرودخانه بودحرکات وسکان مارارهبری کرده واجازه نمیدادحرکت قایق بینظم باشد.
رودارمندیاکارون علیا


رودارمندیکی ازرودهای مهم استان چهارمحال وبختیاری است که ازمناطق کوهستانی مرتفع شرق ودشت های مرکزی استان سرچشمه گرفته وپسا زعبورازمنطقه ارمند،آب رودخانه سرخون رادریافت نموده وباپیوستن به رودخانه بازفت، به سدکارون 4می ریزد.این رودخانه ازنظرقایقرانی،بسیارتکنیکی میباشدوازنظرقابلیت رفتینگ یارودگردی از درجه ی 5/2تا4برخورداراست.این درجه بندی برحسب سختی وشدت آب رودخانه از1تا6 صورت می گیردکه رودخانه بادرجه یک مناسب برای کودکان نیزبوده و رودخانه ی بادرجه ی 6به رودخانه ی مرگ شهرت دارد.


راهنمایاسکان قایقمان درجاهایی که عمق وسرعت آب رودخانه رامناسب می دیدبهم ااجازه ی پرش درآب رودخانه وشناورشدن روی آن وبرخورداری ازلذت بیشترناشی ازخیس و خنک شدن را می داد.درمکان مناسب دیگری که عمق آب بیشتربودنیز از روی تشک آغشته به مایع ظرفشویی امکان پرش درآب راپیداکرده وبه این ترتیب لذت این تجربه چندین برابرشد. ماباقایق مسیری حدود18کیلومتررادرحدودسه ساعت ونیم طی کردیم.راهنماهادرمیان مسیرباتوقف کوتاهی درحاشیه ی رودخانه باکیک وآب میوه ازماپذیرایی نموده وبه این ترتیب کمی خستگی راازتن به درکرده و امکان کسب انرژی رایافتیم.بعدازاتمام قایق سواری درحالیکه ذره ای احساس خستگی نمی کردیم بلکه باتمام وجودرفتینگ دوباره درآینده ای بسیارنزدیک را آرزوداشتیم سوار وانت به خانه برگشته وپسازصرفناهارواداینمازواستراحت،حدودساعت پنج بعدازظهربه سمت چشمه ی گوگردی درنزدیکی روستای معدن(بدلیل وجودمعادن نمک وکانی های مختلف به این نام خوانده می شود) که به روستای چشمه های گوگردی نیزشهرت دارد،رفتیم.این روستاجاذبه های گردشگری فراوانی داردکه به علت ضیق وقت نتوانستیم ازآنهادیدن کنیم.
چشمه گوگردی :


این چشمه درحاشیه ی رودخانه ارمندودرنزدیکی روستای معدن قراردارد.اب این چشمه خواص درمانی بسیاری داردوبوی گوگردآن ازچندده متری آن به مشام می رسد.آب سردوبسیار زلال آن دریک گودال به عمق حدود80تا90سانتی مترجمع شده ودرسطح آن حباب های گازکه بنظرم گازH2Sمیباشدخارج می شود.پس ازآبتنی دراین گودال وگشت زدن درحوالی چشمه ورودارمندو صحبت بامسافرانی که ازشهروروستاهای مجاوربه آنجا آمده بودند،به خانه برگشته وپس ازادای نماز و صرف شام ،وسایل خودراجمع کرده ومهیای خواب شدیم.صبح ساعت شش پس ازتشکرازصاحبخانه وخداحافظی باآ نها راهی شده وپس ازگذراز روستاهای واقع درمسیروتوقفی کوتاه دربوستان دهقان به سمت تالاب چغاخور درنزدیکی شهر بلداجی رسیدیم .
تالاب چغاخور:


این تالاب درمسیرجاده شهرکردبه خوزستان ونزدیک شهربلداجی قراردارد.وسعت آن 2300هکتار ودرارتفاع 2100متری واقع است.منظره ای دیدنی وآب وهوای مرطوب وفرح بخش آن مارابرآن داشت تابساط صبحانه راپهن کرده ودرحین تماشای انعکاس بسیارزیبای مناظردرآب و ماهیگیران مشغول ماهیگیری درحاشیه ی تالاب ،صبحانه رانیزمیل کنیم. دراین تالاب وجود چندنوع ماهی وپرندگانی زیبا امکان پرنده نگری وماهیگیری رادرکنارقایق سواری ودوچرخه سواری رانیزمهیا میکند.معمولامسافران درکنارتالاب درفصول بهاروتابستان باایجادکمپ اززیباییهای مناظروآب وهوای عالی آن لذت می برند.
پس ازصرف صبحانه به شهربلداجی رفته وپس ازخریدسوغاتی ومیوه ادامه ی مسیردادیم. ازشهرهای هفشجان،سورشجان وروستای ساحلی شهیدبهشتی گذشته ودرسر یک سه راهی مسیرسمت چپ به سمت آبشارشیخ علیخان وغاریکی را انتخاب کرده وحدودساعت 12:50دقیقه به پای آبشاررسیدیم.
آبشارشیخ علیخان:


دردوازده کیلومتری شهرچلگردمرکزشهرستان کوهرنگ ودر100کیلومتری شهرکرد دردامنه های پرآب کوهرنگ واقع درورودی روستای شیخ علیخان،آبشارزیبایی به همین نام قرارداردکه بسیاربکرویکی ازنعمت های زیبا وبی بدیل طبیعت است.درفصل بهارزیباترین وپرآب ترین وضعیت خودرادارد.درفصل بهاررویش لاله های واژگون زیبایی آن راصدچندان می کند.درسینه کش دره ای که آب سفیدرنگ آبشارجریان داردرویش گیاهان دارویی به جذابیت این مکان میافزاید.گمان کنم به ماحق بدهیدکه این مکان زیبارابرای ادای نمازجماعت ظهروعصردرکناراهالی خونگرم ،مهربان ،پرتلاش ومومن این منطقه انتخاب کرده وپس از صرف ناهاردرزیرسیاه چادرهایی که در روی سکوهای سیمانی –آجری برپاشده بود،ساعت 14:20به سمت تهران به راه افتادیم.درمسیرباصرف تنقلات،چای ودمنوش وهمچنین صحبت درموردنحوه ی ملحق شدنمان به گروه ورکش زمان راگذراندهوبرای ادای نمازمغرب وعشادرمجتمع خدمات رفاهی مهروماه درنزدیکی شهرقم توقف کردیم.بالاخره حدودساعت 23مقابل ترمینال جنوب سفرماخاتمه پذیرفت .

نظرات (0)

نظر بدهید

لطفا عضو سایت شوید تا بتوانید نظر بدهید.