گردنه زین اسبی از مسیر گلابدره 15 مهر

تاریخ برگزاری: 13950715

گردنه زین اسبی از مسیر گلابدره 15 مهر

هماهنگ کننده (مادر خرج):

فاطمه عفتی

شماره همراه:09123720197

پست الکترونیک:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره کارت بانک صادرات :6037697446313592

جانشین:

زینب مشاعی

گزارش نویس:

لیلا اجتهادی

امداد و نجات

فاطمه عفتی

مخابرات:

فاطمه عفتی

پشتیبان:

مهدی بشیری

عکاس:

مهدیه حیدری

محیط زیست

زینب غیاثوند

تاریخ و ساعت تجمع:

6:45 دقیقه صبح پنجشنبه 15 مهرماه

محل تجمع:

پارکینگ گلاب دره ( سورتمه تهران )

تاريخ و محل برگشت:

15 مهر _ پارک جمشیدیه

مهلت ثبت نام:

تا ساعت 22 سه شنبه 13 مهرماه
اعضا ۵۰۰۰ تومان و مهمان ۱۰۰۰۰ تومان

توضیحات و تذکرات:

توجه:

در مسیر برگشت از ایستگاه کلک چال تا پارک جمشیدیه با هماهنگی جانشین برنامه خانم مشاعی پیمایش خواهید داشت.

 

مختصری از برنامه و زمان بندی تقریبی:

پنجشنبه 15 مهرماه:

_ ساعت 6:45 دقیقه صبح پنجشنبه حرکت از پارکینگ گلاب دره(سورتمه تهران)

_ توقف برای صبحانه در چشمه اول

_ ادامه مسیر تا چشمه دوم و استراحت

_ توقف برای نماز  در ایستگاه کلک چال

_ ادامه مسیر تا زین اسبی حدود یک ساعت و ربع

_ ناهار و استراحت زین  اسبی

_ برگشت از همین مسیر 

_ از ایستگاه کلک چال به بعد  با مسیر صعود متفاوت و از مسیر جمشیدیه فرود خواهیم داشت.

_ انشاالله قبل از ساعت 18 پارک جمشیدیه خواهیم بود.

لوازم مورد نیاز

کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که حداقل 72 ساعت از تاریخ صدور آن گذشته باشد - کفش و پوشاک مناسب فصل - کوله پشتی یک روزه - کیف کمری - کاپشن گورتکس - کاپشن پلار - غذا برای مدت برنامه - آب برای مدت برنامه - میوه یا آب میوه - تنقلات - بطری آب - لیوان - قاشق - چاقو - مسواک - مایع صابون یا صابون کاغذی - دستمال کاغذی و ... - سایر لوازم شخصی - طناب انفرادی و کارابین پیچ - کیف کمک های اولیه - داروهای خاص مصرفی با هماهنگی سرپرست - کیت بقاء - پول نقد و کارت بانکی - کارت شناسایی عکس دار - عینک آفتابی - کلاه نقاب دار - کرم ضد آفتاب - زیرانداز انفرادی - چراغ پیشانی - باطری اضافه - باتون - دستکش بیس

ره توشه پیشنهادی:

جی پی اس، دوربین عکاسی

توضیحات کاربردی

تذکرات:

 

ثبت‌نام در برنامه و واریز وجه به منزله قبول اطلاع کامل از قوانین گروه و تعهد به رعایت دستورات سرپرست و نیز به منزله انعقاد عقد صلح با سرپرست برنامه می‌باشد. موضوع عقد صلح پرداخت هزینه در قبال اجرای برنامه طبق شرایط اعلام شده است و سرپرست می‌تواند هزینه دریافتی را با هماهنگی مسئول گروه، در هر موردی که صلاح بداند هزینه نماید و از این بابت رضایت طرفین با انعقاد صلح، حاصل میشود.. تمامی نکات ارائه شده‌ی کتبی و شفاهی از طرف سرپرست به عنوان شروط ضمن عقد در نظر گرفته میشود.

سرپرست اختیار دارد با توجه به وضعیت آب و هوا، اعمال سیاستهای ترافیکی، امنیتی، اخلاقی و...از طرف مراجع ذی‌صلاح، هدف آموزشی، وضعیت‌بدنی و فنی همنوردان و یا هر نوع عامل خارج از اختیار سرپرست، برنامه را کنسل و یا با برنامه‌ای دیگر در همان منطقه یا منطقه نزدیک به آن جایگزین نماید. در این صورت نیز بازگرداندن تمام یا مقداری از هزینه برنامه با تصمیم سرپرست خواهد بود.

همنوردان به غیر از کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که برای شرکت در هر برنامه الزامی است و می بایست تهیه نمایند، از طرف گروه تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ی دیگری نمی‌باشند. مسئولیت عمل به تعهد در قبال کارت بیمه ورزشی صادره از فدراسیون پزشکی ورزشی به عهده گروه نمی‌باشد.

سرپرست در ثبت‌نام همنوردان ملزم به رعایت نظرات کمیته فنی می باشد و از هیچ آداب و ترتیب دیگری مانند اولویت ثبت‌نام و ... تبعیت نخواهد نمود.

به منظور استفاده در انواع رسانه ها، سایت و فضاهای مجازی دیگر و بعضا در حوزه نشر و ...، در تمامی برنامه ها، فیلم و عکس گرفته میشود. فلذا عزیزانی که تمایل ندارند تصویرشان پخش شود، خودشان دقت نمایند که داخل کادر نباشند و یا با استفاده از دستمال سر و ... صورت خود را بپوشانند. تصویربردار و ... مسئولیتی در این خصوص ندارند.

لطفا تقاضای پرداخت وجه را در روز اجرای برنامه به صورت نقدی نفرمایید.

همنوردان محترم چنانچه به هر علتی از برنامه انصراف دهند، هیچ‌گونه وجهی مسترد نمی‌گردد مگر در شرایط خاص با صلاحدید سرپرست.

حداقل پانزده دقیقه زودتر از زمان اعلام شده در محل قرار حاضر شوید. چنانچه لحظاتی پس از زمان اعلام شده رسیدید، مسئولیت آن به عهده خودتان می باشد و طبیعی است که هیچ وجهی مسترد نمیگردد.

اجازه صعود به افراد در هر نقطه از برنامه با صلاحدید سرپرست داده می‌شود و تمامی افراد ملزم به رعایت این نکته می‌باشند.

درصورت نیاز بازدید از وسایل همنوردان توسط سرپرست، در ابتدای برنامه یا حین برنامه انجام خواهد شد.

اطلاعات مورد نیاز از قبیل دمای هوا، سرعت باد، بارش و هرگونه اطلاعات دیگر در خصوص منطقه و نحوه صعود را از طریق سایتهای معتبر یا هر طریق دیگر به دست آورید و به غیر از لوازم مورد نیاز اعلام شده توسط سرپرست، لوازم متناسب با شرایط برنامه را به همراه داشته باشید. مسئولیت ملاک قراردادن این اطلاعات با شرکت کنندگان است.

هرگونه سؤال یا ابهامی را در مورد برنامه می‌توانید در وقت مقتضی از سرپرست برنامه بپرسید.

اطلاعات برنامه ممکن است تا لحظات آخر ویرایش گردد و ثبت‌نام کنندگان ملزم به چک کردن این اطلاعات می‌باشند. تغییرات 12 ساعت قبل از شروع برنامه از طریق پیامک ارسال می گردد.

 


 

شرایط ثبت نام:

مطالعه کامل قوانین و آیین نامه داخلی گروه و توضیحات این برنامه

 

مراحل ثبت نام:

2- احراز شرایط شرکت در برنامه از طریق مطالعه سایت و ارسال پیامک حاوی صعودهای شاخص و آخرین صعودهایتان به سرپرست و استعلام نظر ایشان.

3- ارسال کامنت در صفحه برنامه (برای اعضا) یا پیامک به سرپرست (برای مهمانان) با محتوای: "قوانین و آیین نامه های گروه و تمامی شرایط برنامه ..... مورخ ..... را مطالعه کرده، قبول دارم و داوطلب شرکت در برنامه هستم."
4- در صورت تایید سرپرست، اسم شما توسط ایشان در لیست داوطلبین برنامه درج خواهد شد.
6- قسمت هزینه برنامه را مطالعه نموده و با توجه به آن، هزینه را به شماره کارت سرپرست واریز نمایید.
7- ارسال پیامک واریز وجه برای سرپرست، شامل مشخصات فیش واریزی و چهار رقم آخر کارت مبدا.
8- دریافت پیامک تایید ثبت نام از سرپرست یا اضافه شدن اسم شما در لیست همنوردان یا مهمانان.

بدیهی است چنانچه مراحل فوق به پایان نرسد ثبت نام شما ناموفق می‌باشد.

 


اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:
نکات لازم در مورد چادر :

1- همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را از دو مقاله اصول برقراری کمپ و اصول ابتدایی کمپینگ درکوهستان مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 
2- قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.
3- قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.
4- برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.
5- در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.
6- زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

 

در برنامه هایی که بامداد و یا ابتدای روز شروع می شود، پس از صرف صبحانه در محل قرار حاضر شود. به همین ترتیب برنامه هایی که بعد از ظهر و شامگاهان اجرا می شود، نهار و شام را قبل از زمان تجمع میل نمایید.

 در برنامه هایی که پس از اذان آغاز میگردد، بعد از ادای نماز در محل قرار حاضر شوید.

 

 

اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:

تقسیم بندی چادر :

نکات لازم در مورد چادر :

1-      همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را در این قسمت مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 

2-      قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.

3-      قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.

4-      برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.

5-      در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.

6-      زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

مشروح گزارش :

 

نام برنامه : گردنه زین اسبی از مسیر گلابدره
دسترسی : از میدان تجریش تاکسی های خطی باغ شاطر
همنوردان : فاطمه عفتی، زینب مشاعی، مهدیه حیدری، زینب غیاثوند، مریم سفلایی، مهناز احمدی، لیلا اجتهادی

شرح برنامه

صبح روز پنجشنبه 15 مهرماه طبق قرار باید ساعت 6:45 دقیقه در پارکینگ گلابدره جمع می شدیم. پارکینگ بوستان گلابدره که از خیابان دربند، خیابان اسداللهی قابل دسترسی است با پارکینگ مسیر کوهنوردی گلابدره که از خیابان دربند خیابان تاجیک باید به آن رسید، متفاوت است. و عدم توجه به این نکته و عوامل دیگر موجب شد جمع هفت نفره ی ما با یک ساعت تاخیر از ابتدای مسیر شروع به حرکت کند. بدین ترتیب ساعت 7:45 دقیقه در هوایی نسبتا خنک گروه از پارکینگ گلابدره کوهپیمایی خود را آغاز کرد.

مسیر پاکوب کاملا مشخص است و تقریبا به موازات رودخانه پیش می رود، گاهی با پاکوب های فرعی مواجه می شویم که البته همگی به یک جا ختم می شوند.

تا چشمه اول حدود بیست و پنج دقیقه راه طی شد. با وجود خشک بودن چشمه امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی و آب لوله کشی در آنجا وجود داشت و البته اتاقکی که احتمالا در ساعاتی از روز برای خرید چای یا ... می توان به آن مراجعه کرد. حوض زیبایی نیز در محوطه دیده می شد. حدود سی و پنج دقیقه توقف برای صبحانه و حرکت به سمت چشمه ی دوم. در طول مسیر گه گاه در کناره های پاکوب بر روی سنگ ها فلش هایی به رنگ سبز دیده می شود. از تک تک درخت که گذشتیم مسیر جنگلی در روبرو و یک مسیر دیگر با ارتفاع بالاتر سمت چپمان بود. مسیر جنگلی را در پیش گرفتیم.

در راه درختان زرشک و میوه های قرمز رنگ کوچکی وجود داشت که چند دقیقه ای کنار آنها توقف داشتیم. حدود ساعت 10:30 به چشمه دوم رسیدیم. جمعیت نسبتا زیادی اطراف چشمه حضور داشتند. آب پر کردیم و پس از توقفی کوتاه به سمت پناهگاه کلکچال به راه افتادیم. پیش از رسیدن به چشمه دو راهی هایی در مسیر جنگل وجود داشت به آخرین دو راهی که رسیدیم سرپرست عزیز توضیح دادند که برای عبور از راه سمت راست باید دست به سنگ شویم و به سمت پناهگاه رویم. ما از مسیر سمت چپ برای رسیدن به چشمه استفاده کردیم که از روی سنگ بندهای رودخانه عبور کردیم.

پس از چشمه ی دوم نیز در قسمت هایی از مسیر از سنگ ها گذشتیم و لذت هیجان کوهپیماییمان را چند برابر کردیم. به محوطه ی کوچکی در میان راه برخوردیم که امکان برپایی چادر در آن وجود داشت و سنگ ها فضایی غار مانند را ایجاد کرده بودند. حدود ساعت 11:15 دقیقه به پناهگاه رسیدیم.

نفسی تازه کردیم. دو نفر از همنوردان به سمت مقبره الشهدا بازگشتند و 5 نفر دیگر به سمت زین اسبی حرکت کردیم. دوستان عدم آمادگی بنده را با صبوری پذیرفتند و آهسته آهسته مسیر پر شیب نهایی را پیمودیم. پس از حدود یک و نیم ساعت به زین اسبی رسیدیم.

آفتاب پاییزی جان تازه ای به ما بخشید و پس از استراحتی بیست دقیقه ای به سمت مقبره الشهدا پایین آمدیم در مسیر بازگشت گروه بزرگی را دیدیم که متوجه شدیم از اعضای تیم ملی کوهنوردی هستند که با سرعت به سمت پناهگاه می رفتند. در میانه ی مسیر هم سه نفر از آقایان گروه را دیدیم که پس از صعود به قلل دارآباد و کلکچال به سمت مقبره الشهدا می آمدند. حدود ساعت 2:30 به مقبره الشهدا رسیدیم و دوستان منتظر برایمان دمنوش آویشن آماده کرده بودند. پس از ناهار و نماز ساعت 3:45 دقیقه به سمت پایین حرکت کردیم، البته 6 نفر از اعضا. سرپرست برای اداره ایستگاه صلواتی روز جمعه در مقبره الشهدا ماند و گروه شش نفره ی ما در مسیر بازگشت با گروه سه نفره ی آقایان همسیر شد، که بدون توقف حدود ساعت 5 به کانکس پلیس کوهستان در ورودی پارک رسیدیم. و برنامه پایان یافت.

 

نظرات (0)

نظر بدهید

لطفا عضو سایت شوید تا بتوانید نظر بدهید.