قله چین کلاغ از مسیر شهرک مخابرات ، 27 آذر 1394

تاریخ برگزاری: 13940927

قله چین کلاغ از مسیر شهرک مخابرات ، 27 آذر 1394

هماهنگ کننده (مادر خرج):

فاطمه عفتی

شماره همراه:09123720197

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره کارت بانک صادرات :6037694047173574

جانشین:

محمد مهدی یزدانی

گزارش نویس:

محبوبه محسنی

امداد و نجات

فاطمه عفتی

مخابرات:

مریم حسینی

پشتیبان:

شقایق موحدیان

عکاس:

محمد مهدی یزدانی

مهمانان:

مرضیه داوودآبادی

نوع برنامه:

کوهپیمایی

سطح برنامه:

متوسط

تاریخ و ساعت تجمع:

ساعت 7:30 صبح جمعه 27 آذر

محل تجمع:

میدان بهرود- انتهای شهرک بام تهران ( مخابرات )

تاريخ و محل برگشت:

27 آذر - شهرک مخابرات

مهلت ثبت نام:

تا چهارشنبه 25 آذر94
اعضا 5000 و مهمان 10000 تومان

مختصری از برنامه و زمان بندی تقریبی:

_ ساعت 7:30 حرکت

_ صرف صبحانه و استراحت کنار چشمه 

_ ادامه مسیر ( حدود ساعت11:30 قله )

_ برگشت از همین مسیر

 

لوازم مورد نیاز

کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که حداقل 72 ساعت از تاریخ صدور آن گذشته باشد - کفش و پوشاک مناسب فصل - کوله پشتی یک روزه - کاپشن گورتکس - کاپشن پلار - غذا برای مدت برنامه - آب برای مدت برنامه - میوه یا آب میوه - تنقلات - بطری آب - لیوان - قاشق - چاقو - مسواک - مایع صابون یا صابون کاغذی - دستمال کاغذی و ... - سایر لوازم شخصی - طناب انفرادی و کارابین پیچ - کیف کمک های اولیه - داروهای خاص مصرفی با هماهنگی سرپرست - کیت بقاء - پول نقد و کارت بانکی - عینک آفتابی - کلاه نقاب دار - کرم ضد آفتاب - زیرانداز انفرادی - چراغ پیشانی - باطری اضافه - باتون - کلاه پلار - دستکش پلار - روکش دستکش

سایر لوازم مورد نیاز:

گتر و یخ شکن

ره توشه پیشنهادی:

جی پی اس، دوربین عکاسی

توضیحات کاربردی

تذکرات:

 

ثبت‌نام در برنامه و واریز وجه به منزله قبول اطلاع کامل از قوانین گروه و تعهد به رعایت دستورات سرپرست و نیز به منزله انعقاد عقد صلح با سرپرست برنامه می‌باشد. موضوع عقد صلح پرداخت هزینه در قبال اجرای برنامه طبق شرایط اعلام شده است و سرپرست می‌تواند هزینه دریافتی را با هماهنگی مسئول گروه، در هر موردی که صلاح بداند هزینه نماید و از این بابت رضایت طرفین با انعقاد صلح، حاصل میشود.. تمامی نکات ارائه شده‌ی کتبی و شفاهی از طرف سرپرست به عنوان شروط ضمن عقد در نظر گرفته میشود.

سرپرست اختیار دارد با توجه به وضعیت آب و هوا، اعمال سیاستهای ترافیکی، امنیتی، اخلاقی و...از طرف مراجع ذی‌صلاح، هدف آموزشی، وضعیت‌بدنی و فنی همنوردان و یا هر نوع عامل خارج از اختیار سرپرست، برنامه را کنسل و یا با برنامه‌ای دیگر در همان منطقه یا منطقه نزدیک به آن جایگزین نماید. در این صورت نیز بازگرداندن تمام یا مقداری از هزینه برنامه با تصمیم سرپرست خواهد بود.

همنوردان به غیر از کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که برای شرکت در هر برنامه الزامی است و می بایست تهیه نمایند، از طرف گروه تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ی دیگری نمی‌باشند. مسئولیت عمل به تعهد در قبال کارت بیمه ورزشی صادره از فدراسیون پزشکی ورزشی به عهده گروه نمی‌باشد.

سرپرست در ثبت‌نام همنوردان ملزم به رعایت نظرات کمیته فنی می باشد و از هیچ آداب و ترتیب دیگری مانند اولویت ثبت‌نام و ... تبعیت نخواهد نمود.

به منظور استفاده در انواع رسانه ها، سایت و فضاهای مجازی دیگر و بعضا در حوزه نشر و ...، در تمامی برنامه ها، فیلم و عکس گرفته میشود. فلذا عزیزانی که تمایل ندارند تصویرشان پخش شود، خودشان دقت نمایند که داخل کادر نباشند و یا با استفاده از دستمال سر و ... صورت خود را بپوشانند. تصویربردار و ... مسئولیتی در این خصوص ندارند.

لطفا تقاضای پرداخت وجه را در روز اجرای برنامه به صورت نقدی نفرمایید.

همنوردان محترم چنانچه به هر علتی از برنامه انصراف دهند، هیچ‌گونه وجهی مسترد نمی‌گردد مگر در شرایط خاص با صلاحدید سرپرست.

حداقل پانزده دقیقه زودتر از زمان اعلام شده در محل قرار حاضر شوید. چنانچه لحظاتی پس از زمان اعلام شده رسیدید، مسئولیت آن به عهده خودتان می باشد و طبیعی است که هیچ وجهی مسترد نمیگردد.

اجازه صعود به افراد در هر نقطه از برنامه با صلاحدید سرپرست داده می‌شود و تمامی افراد ملزم به رعایت این نکته می‌باشند.

درصورت نیاز بازدید از وسایل همنوردان توسط سرپرست، در ابتدای برنامه یا حین برنامه انجام خواهد شد.

اطلاعات مورد نیاز از قبیل دمای هوا، سرعت باد، بارش و هرگونه اطلاعات دیگر در خصوص منطقه و نحوه صعود را از طریق سایتهای معتبر یا هر طریق دیگر به دست آورید و به غیر از لوازم مورد نیاز اعلام شده توسط سرپرست، لوازم متناسب با شرایط برنامه را به همراه داشته باشید. مسئولیت ملاک قراردادن این اطلاعات با شرکت کنندگان است.

هرگونه سؤال یا ابهامی را در مورد برنامه می‌توانید در وقت مقتضی از سرپرست برنامه بپرسید.

اطلاعات برنامه ممکن است تا لحظات آخر ویرایش گردد و ثبت‌نام کنندگان ملزم به چک کردن این اطلاعات می‌باشند. تغییرات 12 ساعت قبل از شروع برنامه از طریق پیامک ارسال می گردد.

 


 

شرایط ثبت نام:

مطالعه کامل قوانین و آیین نامه داخلی گروه و توضیحات این برنامه

 

مراحل ثبت نام:

1- ابتدا می بایست در سایت لاگین نمایید چون پس از وارد کردن نام کاربری و گذرواژه، شماره تماس سرپرست و ... قابل رویت می‌باشد و امکان ارسال کامنت فعال می گردد.
2- احراز شرایط شرکت در برنامه از طریق مطالعه سایت (برای اعضا) و ارسال پیامک حاوی صعودهای شاخص و آخرین صعودهایتان به سرپرست و استعلام نظر ایشان (برای مهمانان).

3- ارسال کامنت در صفحه برنامه (برای اعضا) یا پیامک به سرپرست (برای مهمانان) با محتوای: "قوانین و آیین نامه های گروه و تمامی شرایط برنامه ..... مورخ ..... را مطالعه کرده، قبول دارم و داوطلب شرکت در برنامه هستم."
4- در صورت تایید سرپرست، اسم شما توسط ایشان در لیست داوطلبین برنامه درج خواهد شد.
5- به صفحه لیست اعضاء مراجعه نمایید. (دوستانی که اسامی شان در لیست نیست و مهمانان محترم و همنوردانی که حق عضویت عقب افتاده دارند، می بایست هزینه مهمان پرداخت نمایند)
6- با توجه به توضیحات بالا هزینه مهمان یا اعضاء را به شماره کارت سرپرست واریز نمایید.
7- ارسال پیامک واریز وجه برای سرپرست، شامل مشخصات فیش واریزی و چهار رقم آخر کارت مبدا
8- دریافت پیامک تایید ثبت نام از سرپرست یا اضافه شدن اسم شما در لیست همنوردان یا مهمانان

بدیهی است چنانچه مراحل فوق به پایان نرسد ثبت نام شما ناموفق می‌باشد.

 


اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:
نکات لازم در مورد چادر :

1- همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را از دو مقاله اصول برقراری کمپ و اصول ابتدایی کمپینگ درکوهستان مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 
2- قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.
3- قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.
4- برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.
5- در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.
6- زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

 

در برنامه هایی که بامداد و یا ابتدای روز شروع می شود، پس از صرف صبحانه در محل قرار حاضر شود. به همین ترتیب برنامه هایی که بعد از ظهر و شامگاهان اجرا می شود، نهار و شام را قبل از زمان تجمع میل نمایید.

 در برنامه هایی که پس از اذان آغاز میگردد، بعد از ادای نماز در محل قرار حاضر شوید.

 

 

اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:

تقسیم بندی چادر :

نکات لازم در مورد چادر :

1-      همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را در این قسمت مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 

2-      قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.

3-      قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.

4-      برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.

5-      در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.

6-      زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

مشروح گزارش :

 

 

بسم الله العظیم و الرفیع

 

برنامه ، صعود به قله چین کلاغ از قله‌های جنوبی البرز جنوبی بود که از شمال به منطقه ی یونجه‌زار و از غرب به کوه‌های امامزاده داود و از شرق به کوه‌های درکه و از جنوب به منطقه سعادت‌آباد و فرحزاد محدود می‌شود و ارتفاع آن 2820 متر از سطح دریاست.

سرپرست بزرگوار برنامه سرکار خانم عفتی، مسیر سعادت آباد را جهت صعود در نظر گرفته بودند، لذا قرارمان ساعت 7:30 روز جمعه 27 آذرماه 1394، در آخرین ایستگاه اتوبوس شهرک بام تهران (شمال منطقه ی سعادت آباد) و ابتدای مسیر کوهپیمایی بود .

 بنده چاره ایی جز اینکه با تاکسی تلفنی خودم را به محل تجمع برسانم، نداشتم و ساعت 7:15 در محل حاضر بودم.

 7:20  با رسیدن سرکار خانم ها عفتی و حسینی مراسم دیده بوسی و زیارت قبول را به یمن کربلایی شدنشان در اربعین امسال برپا داشتیم.

در ساعت 7:35 آقای یزدانی که از میدان بهرود پیاده تشریف می آوردند به ما ملحق شدند و با توجه به انصراف دو نفر از همنوردان در صبح برنامه، با تکمیل چهار نفرحرکت کردیم.

اولین قله ایی بود که در  کل عمرم عزم صعود کرده بودم و البته اولین برنامه ایی که به سرپرستی سرکار خانم عفتی شرکت میکردم ..... سرشار از استرس و هیجان و افتخار بودم.

در شروع برنامه سرکار خانم عفتی عزیز سرقدم و جناب یزدانی بزرگوار، عقب دار بودند.

ابتدای مسیر جناب یزدانی از آموزش های دوره ی کارآموزی کوهپیماییشان که اواخر آبان ماه گذرانده بودند گفتند ...

مسیر، برفی و راحت و هوا عالی بود.

همه چیز فراهم بود تا تمام قیل و قال و دغدغه های زندگی را فراموش کنیم و یکی از واقعی ترین لذت های حیات را بچشیم.

ساعت 9:05 درکنار یکی از خروجی های لوله کشی ایی که آب چشمه را به تشنه های پایین دست میرساند، جهت صرف صبحانه و نوشیدنی گرم، توقف کردیم.

 

9:25 بعد از چند عکس یادگاری، جهت طی ادامه ی مسیر تا رسیدن به قله، راهی شدیم.

حرکت، داخل مه و برف لذت کوهپیمایی را صد چندان کرده بود.

 در حین طی شیب تند مسیر، سرکار خانم حسینی و بنده ی حقیر طعم سرقدمی را چشیدیم که به اندازه ی شربت عسلی که همراهم بود و هر از چندی برای افزایش توان نوش جان می کردم، شیرین بود. با این همه شیرینی امیدوارم دیابت نگیرم  (;

 

سرکار خانم عفتی از حدود 40 دقیقه مانده به قله به نیت تشویق و بشارت،  مدت زمان باقی مانده تا رسیدن به قله را "فقط چند دقیقه " اعلام می کردند.

در حین مسیر جناب یزدانی که عکاس باشی گروه بودند، توجهمان را به منظره ی پشت سرمان جلب کردند.

 

WOW!!

فقط این را می توان گفت که دو عدد بال لازم بود تا بشود به اوج لذتی رسید که شاید در این دنیای مادی بگنجد.

 

از ده دقیقه مانده پیش از رسیدن به قله چشم چشم کردم، تا دکمه ی غلط کردم را پیدا کنم .... اما خوشبختانه وجود نداشت ... حداقل من که پیدا نکردم .

ساعت 11:30 به زیارت قله نائل شدیم .... کوهنوردانی که قبل از ما به قله رسیده بودند و مشغول تدارک و صرف نوشیدنی بودند با خداقوت و ماشاءالله از گروهمان، استقبال کردند .

 

باد سردی می وزید، به همین دلیل بعد از گرفتن چند عکس یادگاری قصد فرود کردیم. اما قبل از آن لازم بود که یک عکس پانورامای 360 درجه  از منظره، را جهت ثبت در آلبوم ذهنی ایام خوش زندگی داخل حافظه یمان ذخیره کنیم.

ساعت 11:40 طرح سه فوریتی قرار گرفتن در مسیر بازگشت اجرایی شد.

مسیر بازگشت هم به یمن مه آلود بودن، بسیار هیجان انگیز بود. جای دوستان و علاقه مندان خالی .

ساعت 13:10 به همان محلی رسیدیم که برای صبحانه  توقف کرده بودیم. کمی از آب چشمه نوشیدیم و صد البته لواشک عالی ایی را که سرکار خانم عفتی همراه آورده بودند تناول کردیم. آخ آخ،  جدا از زحمتی که برای تدارکش کشیده بودند، به جهت متبرک شدنش به سفر عشق اربعین خوش مزگیش دو صد چندان شده بود.

در نهایت با یک خستگی دلچسب در ساعت 14:05 به محل شروع حرکت یعنی آخرین ایستگاه اتوبوس شهرک مخابرات رسیدیم و برنامه پایان یافت .

جای همگی دوستان ورکشیمان خالی الحق که روز زیبا و دلنشینی بود.

از سرکار خانم ها عفتی و حسینی و همچنین جناب یزدانی به دلیل همکاریشون در خلق یک روز دلچسب خیلی ممنونم.

از سرکار خانم موحدیان هم که نقش عوامل پشت صحنه را داشتند ممنونم که زحمت پشتیبانی برنامه را کشیدند.

 

 

پوشش گیاهی و جانوری این منطقه به روایت ویکی پدیا :

گونه‌های حیوانی

 • روباه
 • خرگوش وحشی
 • عقاب
 • همستر
 • گرگ
 • قرقی
 • کبک
 • جوجه تیغی

گونه‌های گیاهی

والسلام

نظرات (2)

 • محمد مهدی یزدانی

  محمد مهدی یزدانی

  14 دی 1394 at 08:54 |
  گزارش بسیار عالی

  ان شالله شاهد ارائه گزارش سایر برنامه ها (مخصوصا قلل مرتفع) توسط شما باشیم.

  از سرکار خانم عفتی هم بخاطر اینکه در این فصل خلوت از برنامه، اقدام به برگزرای کردند، متشکرم
  ان شالله مجددا برنامه های هفتگی یا یک هفته در میان تهران نوردی (کوههای شمال تهران) آغاز شود. تصورم این است که از اعضای جدید گروه، علاقه مندانی برای شرکت در این برنامه ها (که بسیار برای آمادگی جسمانی و کسب تجربه مفید است) وجود دارد.

  همه عزیزانی که در این گروه مسئولیتی دارند موفق و موید باشند
  • محبوبه محسنی

   محبوبه محسنی

   28 دی 1394 at 09:27 |
   نظر لطف شماست جناب یزدانی

   ممنونم از بزرگواریتون

   بنده هم تصورم به تصور شما پیرامون برنامه های هفتگی نزدیک است .....

   سپاس از توجه شما به گزارش برنامه :)

نظر بدهید

لطفا عضو سایت شوید تا بتوانید نظر بدهید.