آبشار شاهاندشت ، 15 تیرماه 1397

تاریخ برگزاری: 13970415

هماهنگ کننده (مادر خرج):

فاطمه عفتی

شماره همراه:09123720197

پست الکترونیک:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره کارت بانک صادرات :6037697446313592

جانشین:

مهدی ورکش

راهنما:

مهدی ورکش

گزارش نویس:

پرستو رستمی

امداد و نجات

سیدمهدی احمدی

مخابرات:

سامان پورکافی

پشتیبان:

مهدی بشیری

عکاس:

محمدامین گلبابایی

محیط زیست

غلامرضا علمیه

نوع برنامه:

طبیعت گردی

سطح برنامه:

سبک

تاریخ و ساعت تجمع:

15 تیر ، ساعت 5:45 دقیقه

محل تجمع:

چهار راه تهرانپارس ، ۳۰۰ متر بالاتر از خیابان دماوند به سمت شرق ، کنار اولین پل عابر پیاده

تاريخ و محل برگشت:

15 خرداد ، چهارراه تهرانپارس

مهلت ثبت نام:

تا یکشنبه 10 تیر

هزینه برنامه

1- اعضای فعال ایستگاه صلواتی که از یک سال قبل از اجرای برنامه تا زمان اجرای برنامه، حداقل هفت بار توفیق خدمت در ایستگاه داشته اند، 80.000 تومان.
2 - همنوردانی که از یک سال قبل از اجرای برنامه تا زمان اجرای برنامه، بیش از 25 برنامه گروه را شرکت نموده اند، 80.000 تومان.
3 - همنوردانی که در سابقه پروفایل سایت (از ابتدا تا کنون) بیش از 70 برنامه گروه را شرکت نموده اند و همچنین از یک سال قبل از اجرای برنامه تا زمان اجرای برنامه، حداقل در 5 برنامه گروه شرکت کرده اند، 80.000
4 – همنوردانی که از یک سال قبل از اجرای برنامه تا زمان اجرای برنامه، بین 10 تا 25 برنامه شرکت نموده اند، 100.000 تومان
5 - داوطلبانی که از یک سال قبل از اجرای برنامه تا زمان اجرای برنامه، کمتر از 10 برنامه گروه را شرکت نموده اند، 120.000 تومان
نکته: ملاک تعداد حضور برنامه ها (شامل برنامه های گروه، جلسات، ایستگاه صلواتی، افطار و...)، آنهایی است که در پروفایل شخصی افراد در سایت درج شده است.
چنانچه در برنامه ای حضور داشتید و در پروفایل شما درج نشده، لطفا برای اصلاح آن به سرکار خانم عفتی پیام دهید.

توضیحات و تذکرات:


شرایط ابطال سفر توسط همسفران و درصد جریمه کنسلی :

1⃣ تا ۲۰ روز قبل از اجرا ۲۰ درصد

2⃣ ۲۰_۱۱ روز قبل از اجرا ۴۰ درصد

3⃣ ۱۰_۴ روز قبل از اجرا ۶۰ درصد

4⃣ ۳ روز قبل از اجرا ۸۰ درصد

5⃣ تا ۱۲ ساعت قبل از اجرا ۹۰ درصد

مختصری از برنامه و زمان بندی تقریبی:

_ ساعت 5:45 دقیقه چهارراه تهرانپارس 

_ صرف صبحانه در رستوران  ( وعده صبحانه و میان وعده با گروه می باشد .)

_ قدم زدن در مسیر کوچه باغ های زیبای روستای شاهاندشت،  بازدید از آبشار شاهاندشت

_ صرف ناهار در طبیعت ( ناهار با همسفران )

_ انشاالله  شامگاهان  در تهران 

لوازم مورد نیاز

کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که حداقل 72 ساعت از تاریخ صدور آن گذشته باشد - کفش و پوشاک مناسب فصل - کوله پشتی یک روزه - غذا برای مدت برنامه - آب برای مدت برنامه - میوه یا آب میوه - تنقلات - بطری آب - لیوان - قاشق - چاقو - مسواک - مایع صابون یا صابون کاغذی - دستمال کاغذی و ... - سایر لوازم شخصی - طناب انفرادی و کارابین پیچ - کیف کمک های اولیه - داروهای خاص مصرفی با هماهنگی سرپرست - کیت بقاء - دفترچه بیمه - پول نقد و کارت بانکی - کارت شناسایی عکس دار - عینک آفتابی - کلاه نقاب دار - کرم ضد آفتاب - زیرانداز انفرادی

ره توشه پیشنهادی:

 دوربین عکاسی

توضیحات کاربردی

تذکرات:

 

ثبت‌نام در برنامه و واریز وجه به منزله قبول اطلاع کامل از قوانین گروه و تعهد به رعایت دستورات سرپرست و نیز به منزله انعقاد عقد صلح با سرپرست برنامه می‌باشد. موضوع عقد صلح پرداخت هزینه در قبال اجرای برنامه طبق شرایط اعلام شده است و سرپرست می‌تواند هزینه دریافتی را با هماهنگی مسئول گروه، در هر موردی که صلاح بداند هزینه نماید و از این بابت رضایت طرفین با انعقاد صلح، حاصل میشود.. تمامی نکات ارائه شده‌ی کتبی و شفاهی از طرف سرپرست به عنوان شروط ضمن عقد در نظر گرفته میشود.

سرپرست اختیار دارد با توجه به وضعیت آب و هوا، اعمال سیاستهای ترافیکی، امنیتی، اخلاقی و...از طرف مراجع ذی‌صلاح، هدف آموزشی، وضعیت‌بدنی و فنی همنوردان و یا هر نوع عامل خارج از اختیار سرپرست، برنامه را کنسل و یا با برنامه‌ای دیگر در همان منطقه یا منطقه نزدیک به آن جایگزین نماید. در این صورت نیز بازگرداندن تمام یا مقداری از هزینه برنامه با تصمیم سرپرست خواهد بود.

همنوردان به غیر از کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که برای شرکت در هر برنامه الزامی است و می بایست تهیه نمایند، از طرف گروه تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ی دیگری نمی‌باشند. مسئولیت عمل به تعهد در قبال کارت بیمه ورزشی صادره از فدراسیون پزشکی ورزشی به عهده گروه نمی‌باشد.

سرپرست در ثبت‌نام همنوردان ملزم به رعایت نظرات کمیته فنی می باشد و از هیچ آداب و ترتیب دیگری مانند اولویت ثبت‌نام و ... تبعیت نخواهد نمود.

به منظور استفاده در انواع رسانه ها، سایت و فضاهای مجازی دیگر و بعضا در حوزه نشر و ...، در تمامی برنامه ها، فیلم و عکس گرفته میشود. فلذا عزیزانی که تمایل ندارند تصویرشان پخش شود، خودشان دقت نمایند که داخل کادر نباشند و یا با استفاده از دستمال سر و ... صورت خود را بپوشانند. تصویربردار و ... مسئولیتی در این خصوص ندارند.

لطفا تقاضای پرداخت وجه را در روز اجرای برنامه به صورت نقدی نفرمایید.

همنوردان محترم چنانچه به هر علتی از برنامه انصراف دهند، هیچ‌گونه وجهی مسترد نمی‌گردد مگر در شرایط خاص با صلاحدید سرپرست.

حداقل پانزده دقیقه زودتر از زمان اعلام شده در محل قرار حاضر شوید. چنانچه لحظاتی پس از زمان اعلام شده رسیدید، مسئولیت آن به عهده خودتان می باشد و طبیعی است که هیچ وجهی مسترد نمیگردد.

اجازه صعود به افراد در هر نقطه از برنامه با صلاحدید سرپرست داده می‌شود و تمامی افراد ملزم به رعایت این نکته می‌باشند.

درصورت نیاز بازدید از وسایل همنوردان توسط سرپرست، در ابتدای برنامه یا حین برنامه انجام خواهد شد.

اطلاعات مورد نیاز از قبیل دمای هوا، سرعت باد، بارش و هرگونه اطلاعات دیگر در خصوص منطقه و نحوه صعود را از طریق سایتهای معتبر یا هر طریق دیگر به دست آورید و به غیر از لوازم مورد نیاز اعلام شده توسط سرپرست، لوازم متناسب با شرایط برنامه را به همراه داشته باشید. مسئولیت ملاک قراردادن این اطلاعات با شرکت کنندگان است.

هرگونه سؤال یا ابهامی را در مورد برنامه می‌توانید در وقت مقتضی از سرپرست برنامه بپرسید.

اطلاعات برنامه ممکن است تا لحظات آخر ویرایش گردد و ثبت‌نام کنندگان ملزم به چک کردن این اطلاعات می‌باشند. تغییرات 12 ساعت قبل از شروع برنامه از طریق پیامک ارسال می گردد.

 


 

شرایط ثبت نام:

مطالعه کامل قوانین و آیین نامه داخلی گروه و توضیحات این برنامه

 

مراحل ثبت نام:

2- احراز شرایط شرکت در برنامه از طریق مطالعه سایت و ارسال پیامک حاوی صعودهای شاخص و آخرین صعودهایتان به سرپرست و استعلام نظر ایشان.

3- ارسال کامنت در صفحه برنامه (برای اعضا) یا پیامک به سرپرست (برای مهمانان) با محتوای: "قوانین و آیین نامه های گروه و تمامی شرایط برنامه ..... مورخ ..... را مطالعه کرده، قبول دارم و داوطلب شرکت در برنامه هستم."
4- در صورت تایید سرپرست، اسم شما توسط ایشان در لیست داوطلبین برنامه درج خواهد شد.
6- قسمت هزینه برنامه را مطالعه نموده و با توجه به آن، هزینه را به شماره کارت سرپرست واریز نمایید.
7- ارسال پیامک واریز وجه برای سرپرست، شامل مشخصات فیش واریزی و چهار رقم آخر کارت مبدا.
8- دریافت پیامک تایید ثبت نام از سرپرست یا اضافه شدن اسم شما در لیست همنوردان یا مهمانان.

بدیهی است چنانچه مراحل فوق به پایان نرسد ثبت نام شما ناموفق می‌باشد.

 


اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:
نکات لازم در مورد چادر :

1- همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را از دو مقاله اصول برقراری کمپ و اصول ابتدایی کمپینگ درکوهستان مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 
2- قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.
3- قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.
4- برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.
5- در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.
6- زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

 

در برنامه هایی که بامداد و یا ابتدای روز شروع می شود، پس از صرف صبحانه در محل قرار حاضر شود. به همین ترتیب برنامه هایی که بعد از ظهر و شامگاهان اجرا می شود، نهار و شام را قبل از زمان تجمع میل نمایید.

 در برنامه هایی که پس از اذان آغاز میگردد، بعد از ادای نماز در محل قرار حاضر شوید.

 

 

اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:

تقسیم بندی چادر :

نکات لازم در مورد چادر :

1-      همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را در این قسمت مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 

2-      قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.

3-      قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.

4-      برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.

5-      در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.

6-      زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

خدمات:

_ رفت و آمد 

_ وعده صبحانه و میان وعده

مشروح گزارش :


به نام خدا
آبشار شاهاندشت، دومین آبشار بلند ایران


محل تجمع در ساعت ۵:۴۵دقیقه در چهارراه تهرانپارس بود.گروه با ده دقیقه تاخیر به سمت جاده هراز حرکت کرد و سه نفر از اعضا که به محل قرار نرسیده بودند در پلیس راه جاجرود به گروه پیوستند و ۸ دیگر هم با ماشین شخصی خود همراه گروه بودند.بعد از گذشت حدود یک ساعت به رستوران آدم و حوا رسیدیم.

برای خوردن صبحانه مفصلی که خیلی هم چسبید چون مهمون گروه بودیم صرف شد و اولین عکس دسته جمعی رو در فضای باز جلو رستوران گرفتیم.بعد از طی کردن حدود ۸۰ کیلومتر در جاده هراز ساعت ۱۰ به روستای شاهاندشت رسیدیم.۱۰ دقیقه هم منتظر ماندیم تا همه اعضا جمع شوند و سپس به سمت آبشار حرکت کردیم.

ابتدای مسیر هموار بود و از کوچه باغ های روستا که گذشتیم به جوی آبی رسیدیم که میبایست از لبه ی آن که یک طرفش دیوار و طرف دیگرش دره عمیقی بودحرکت میکردیم.

و به همین دلیل بعضی از اعضا کفش ها را به آب زدندو از داخل آب عبور کردند.


حدود ساعت ۱۰:۳۰ به آبشار رسیدیم که زیبایی و ارتفاعش وصف ناپذیر بود.در ابتدا همگی کنار آبشار ایستاده بودند و بعد از حدود ۵ دقیقه آقایون و یکی دوتا از خانوما زیر آبشار رفتن.ارتفاع آبشار ۲۵ متر است و به دلیل همین ارتفاع زیاد فشار آب در پایین بسیار زیاد است.در آن روز آفتابی و هوای گرم ایستادن در کنار آبشار بسیار لذت بخش بود.بعد از حدود یک ساعت به سمت ماشین حرکت کردیم.

مکان دومی که برای بازدید مد نظر گروه بود کتیبه شَکلی شاه بود که حدود ۲۰ دقیقه از آبشار به سمت آمل فاصله داشت. ماشین ها کنار جاده متوقف شدند و ۱۰ دقیقه هم به سمت کتیبه پیمایش داشتیم. بعد از بازدید از کتیبه کنار رودخانه زیر انداز ها رو پهن کردیم برای صرف ناهار و خواندن نماز و استراحت.

ساعت ۲:۳۰ به سمت ماشین ها حرکت کردیم.در راه بازگشت به تهران توقف کوتاهی کنار رستوران سالاری داشتیم برای بازدید از حفره کافِرکِلی که به دلیل گرمای زیاد هوا و شیب تند کوه فقط برخی از اعضا برای بازدید آنجا با آقای ورکش و خانم عفتی همراه شدند.

بعد از حدود ۲۰ دقیقه که همگی از کوه پایین آمدند به سمت تهران حرکت کردیم و به دلیل گرمای هوا و تشنگی اعضا آقای ورکش آب خنک و دلستر برای گروه تهیه کردند.۵ نفر از اعضا در پلیس راه جاجرود از گروه جداشدند و بقیه هم ساعت ۵:۳۰ در همان مکان قرار صبح با تجربه ی یک روز پر از انرژی و شادابی از یکدیگر جدا شدند.

نظرات (0)

نظر بدهید

لطفا عضو سایت شوید تا بتوانید نظر بدهید.